Доволі часто представники Прикордонної служби України відмовляють чоловікам у перетині державного кордону. В багатьох випадках відмова повʼязана з відсутністю права на перетин державного кордону. Інколи зустрічаються протиправні відмови, які можна оскаржити. Найпоширенішими причинами відмови у виїзді за кордон є: - Відсутність права на перетин державного кордону.
- Наявність обмежень на право на виїзд за кордон (військовозобовʼязані, особи під слідством, наявність заборгованість по аліментах, доступ до державної таємниці).
- Відсутність всіх документів, які підтверджують право на перетин кордону.
- Відсутність військово-облікового документа.
- Перебування в розшуку ТЦК за порушення правил військового обліку.
- Підробка документів, які дають право на перетин кордону.
- Відсутність мети виїзду.
- Протиправна відмова у виїзду.
Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.
У випадку, якщо особі було відмовлено в перетині кордону таку відмову можливо оскаржити в адміністративному порядку або до суду.
В адміністративному порядку особа має право
протягом одного місяця з дня прийняття відповідного рішення у передбаченому законом порядку оскаржити його до органу Державної прикордонної служби України вищого рівня. Така скарга оформлюється відповідно до вимог, передбачених законом “Про звернення громадян”.
В судовому порядку необхідно подавати позовну заяву
протягом 6 місяців з моменту отримання відмови до адміністративного суду за адресою відповідача або позивача. Позовна заява оформляється відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України. До заяви необхідно долучати саме рішення про відмову та докази протиправності такої відмов в тому числі документи, які надають право на перетин кордону. Позовна заява розглядається протягом 2 місяців з моменту відкриття провадження.