Консультація перетин кордону INSEININ

Відповідальність за неповернення в Україну

2025-05-09 14:21
Наразі нормативно-правовими актами надається можливість перетину кордону для деяких категорій чоловіків у віці від 18 до 60 років. Підстави для виїзду передбачені постановою КМУ №57. В більшості випадків право на перетин надається без будь-яких обмежень у часі перебування за кордоном. Проте є деякі підстави, які передбачають такі обмеження та зобовʼязують чоловіків у визначені строки повернутись на територію України.
Зокрема обовʼязок повернутись на територію України мають:
  1. Чоловіки, які виїхали за кордону у відпустку або відрядження по бронюванню - строк перебування за кордоном обмежений строком дії відрядження або відпустки.
  2. Водії транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом - можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 60 календарних днів з дня перетину державного кордону.
  3. Працівники підприємств залізничного транспорту - дозвіл на перетин кордону надається на строк не більше 6 місяців.
  4. Спортсмени, спортивні судді, арбітри та тренери - можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів з дня перетинання державного кордону.
  5. Військовослужбовці, яким надано дозвіл на перетин кордону у відпустку, лікування або виконання завдань у сфері безпеки і оборони - обмежені у строку перебування дозволом Міністра оборони, керівником іншого утвореного відповідно до закону військового формування.
  6. Студенти віком від 18 до 22 років, які є учасниками програм освітньої академічної мобільності і прямують на навчання в іноземні заклади освіти - можуть безперервно перебувати за кордоном не більше строку навчального семестру.
  7. Діячі у сфері культури та кінематографу, медіа та інформаційній сфері - можуть знаходитись за кордоном не більше 60 календарних днів з дня перетинання державного кордону.

Чи встановлена відповідальність за порушення строку перебування за кордоном або неповернення в Україну?

Важливо розуміти, що правила перетину кордону, строку перебування за кордоном та обовʼязку повернення на територію України дійсно встановлені постановою КМУ №57. Проте до сих пір законодавством не встановлена юридична відповідальність для порушників за порушення таких правил та неповернення на територію України.
Відповідно до ст.204-1 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за перетин кордону поза пунктами пропуску. Відповідно до ст. 332 КК України встановлена кримінальна відповідальність за незаконне переправлення осіб через державний кордон.
Проте, в деяких випадках застосовуються інші види санкцій у разі порушення строку перебування за кордоном чоловіків у період воєнного стану. Наприклад, у разі порушення строку перебування за кордоном водія транспортних засобів по системі "Шлях" підприємств, які мають ліцензію на міжнародні перевезення Укртрансбезпека може припинити доступ відповідного ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки на три місяці.
Для осіб, які не повертаються з відряджень або відпусток по бронюванню за підприємствами також не встановлений ніякий вид відповідальності. Проте для таких підприємств можуть проводитись додаткові перевірки на рахунок відповідності вимогам критичності або встановлюватись обмеження на наступні перетину кордону.

Юридична консультація

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно правил перетину кордону чоловіками в період воєнного стану, ви можете звернутись за консультацією до профільних юристів юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці можуть провести юридичний аналіз ваших документів та надати консультацію стосовно наявності права на виїзд.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲