Практика

Оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон під час воєнного стану

Оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон під час воєнного стану
В період дії військового стану військовозобовʼязані, які мають законні підстави проживання за кордоном мають право на оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон. Процедура оформлення документів для виїзду складається з кількох послідовних етапів.
1.Отримання рішення ДМС про оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон.
Для отримання рішення необхідно звернутись до територіального органу Державної міграційної служби із відповідною заявою та надати всі необхідні документи. ДМС протягом трьох місяців розглядає подані документи. За результатами розгляду заяви надається рішення про оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон. Дане рішення діє протягом шести місяців.

У ньому буде зазначено, що для завершення процедури виїзду на ПМП за кордон необхідно:
-звернутись за місцем реєстрації для зняття з реєстрації місця проживання в Україні;
-отримати довідку про сплату податкових зобов’язань платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання.
Рішення ДМС про оформлення виїзду на ПМП
Рішення ДМС про оформлення виїзду на ПМП
2.Зняття з військового обліку у ТЦК та СП.
Відповідно до положень законодавства військовозобовʼязані, які вибувають за межі України на строк більше трьох місяців підлягають зняттю з військового обліку. Призовники і військовозобов'язані, які вибувають за межі України на постійне місце проживання, направляються виконавчими органами сільських, селищних та міських рад до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для зняття їх із військового обліку та вилучення військово-облікових документів. Тобто, необхідною умовою для зняття військовозобовʼязаного із реєстрації свого місце проживання в Україні, в т.ч. у зв`язку із оформленням документів для виїзду за кордон на постійне проживання, є зняття такого військовозобовʼязаного з військового обліку.

Для того, щоб знятися з військового обліку необхідно подати заяву до ТЦК та СП із усіма необхідними документами. За результатами розгляду має бути вилучений військово-обліковий документ, а військовозобовʼязаному надана довідка про зняття з військового обліку, у звʼязку з виїздом на ПМП за кордон.
3.Зняття з реєстрації місця проживання в Україні.
Знятися з реєстрації місця проживання можна лише за наявності довідки з ТЦК та СП про зняття з військового обліку. Для зняття з реєстрації необхідно звернутися до ЦНАПу із відповідною заявою. За результатами розгляду заяви вам протягом одного дня буде надано довідку про зняття з реєстрації місця проживання на підставі виїзду на ПМП за кордон.
4.Отримання довідки про сплату податкових зобов’язань платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання.

Для того щоб отримати даний документ необхідно звернутись до Державної податкової служби України із заявою видачу довідки про сплату податкових зобов’язань платником податку – резидентом та декларацією про майновий стан і доходи за три останні звітні податкові періоди (у разі наявності невиконаного обов’язку з подання) та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої декларації). У випадку, якщо особа є ФОПом необхідно припинити реєстрацію та пройти камеральну перевірку. За результатами звернення буде надано довідку Довідку про сплату податкових зобовʼязань для виїзду на ПМП за кордон.
5.Штамп в паспорті про виїзд на ПМП за кордон.
Після завершення всіх процедур необхідно повторно звернутись до ДМС разом з довідкою про зняття з реєстрації місця проживання в Україні, довідкою про відсутність податкових зобовʼязань для проставлення штампу в паспорті про оформлення виїзду на ПМП за кордон.

Послуги адвоката

Адвокати юридичної компанії INSEININ займаються оформленням виїзду на постійне місце проживання за кордон. Ми можемо допомогти вам пройти процедуру оформлення документів “під ключ” або на кожному з етапів.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу оформлення виїзду на ПМП за кордон достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ