Практика

Дострокове розірвання контракту військовослужбовцем

Дострокове розірвання контракту військовослужбовцем
Військовослужбовці, які проходять військову службу по контракту гостро зіткнулися з проблемою звільнення з військової служби в період дії військового стану.

Потрібно розуміти, що у випадку, якщо контракт закінчився в період дії військового стану служба продовжується на весь період дії військового стану. Розірвати такий контракт можливо лише за наявності підстав, які передбачені ст.26 закону “Про військовий обовʼязок та військову службу”.
Відповідно до ст.26 закону "Про військовий обовʼязок і військову службу" в період дії військового стану контракт можна розірвати за наступними підставами:
 • за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
 • за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
 • у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
 • у зв’язку з вихованням дитини з інвалідністю віком до 18 років;
 • у зв’язку з вихованням дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи;
 • верджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
 • у зв’язку з необхідністю здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною;
 • у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи;
 • у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
 • військовослужбовці-жінки - у зв’язку з вагітністю;
 • військовослужбовці-жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років;
 • військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
 • якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану;
Для дострокового розірвання контракту військовослужбовцю необхідно зібрати документи, які підтверджують право на звільнення з військової служби за контрактом в період дії військового стану.
Після цього необхідно подати рапорт на звільнення з військової служби та додати документи, які підтверджують право на звільнення з військової служби.
Впродовж 30 днів військова частина розглядає рапорт на звільнення та за наявності підстав видає наказ про звільнення військовослужбовця з військової служби по контракту. У випадку відмови у звільненні з військової служби таку відмову за наявності підстав можливо оскаржити до суду.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас виникли питання стосовно дострокового розірвання військового контракту ви можете звернутись за консультацією до військових адвокатів юридичної компанії INSEININ. Також наші фахівці здійснюють повний супровід процедури звільнення з військової служби та оскаржуть відмову у звільненні зі служби.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері звільнення з військової служби. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ