Практика

Чи можна оформити відстрочку без проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)?

Чи можна оформити відстрочку без проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)?
Під час дії воєнного стану при оформлені відстрочки військовозобовʼязані при оформленні відстрочки стикнулись з проблемою, що для отримання підтвердження відстрочки від мобілізації районні ТЦК та СП вимагають проходження військово-лікарської комісії. Для багатьох проходження медичного огляду є проблемою, адже загроза можливої мобілізації перешкоджає реалізації права на відстрочку. Тому необхідно детальніше розібратись чи мають право направляти військовозобовʼязаних на ВЛК при оформленні відстрочки.

Військово-лікарська комісія - це медичний огляд призовників та військовозобовʼязаних, який проводиться з метою встановлення ступеню придатності до військової служби. В облікових цілях військовозобовʼязані та призовники зобовʼязані проходити ВЛК кожних 5 років, з метою призову на військову службу - щорічно. Порушення строків переогляду може тягнути за собою відповідальність за порушення правил військового обліку. Саме тому вчасне проходження медичного огляду є обовʼязком, а не правом кожного військовозобовʼязаного.

Процедура оформлення відстрочки

Потрібно розуміти, що процедури оформлення відстрочки детально не описана в нормативно-правових актах, проте з практики вона складається з наступних етапів:

  1. Збір документів, які дають право на оформлення відстрочки.
  2. Підготовка заяви про надання відстрочки від мобілізації.
  3. Оновлення військово-облікових даних в районному ТЦК та СП (отримання військово-облікового документу, проходження ВЛК).
  4. Прийняття рішення про відстрочку.
  5. Внесення відомостей про відстрочку до реєстру військовозобовʼязаних “Оберіг”.

Потрібно розуміти, що оформити відстрочку не перебуваючи на військовому обліку або не маючи військово-облікових документів НЕ можливо. Так само проблемно отримати підтвердження відстрочки без актуального висновку військово-лікарської комісії про ступінь придатності до військової служби.

Наразі у звʼязку з роботою реєстру військовозобовʼязаних та призовників “Оберіг” військово-облікові дані та відомості про відстрочку відображають в такому реєстрі. Тому працівники районних ТЦК та СП не допускають ситуацій порушення правил військового обліку. Виходячи з цього можна говорити, що офіційно оформити відстрочку без оновлених військово-облікових даних не можливо.

Додатково військовозобовʼязаним після підтвердження права на відстрочку може видаватись довідка про відстрочку від мобілізації або робиться відмітка про відстрочку у військово-облікових документах.

Допомога військового адвоката

Якщо ви бажаєте оформити відстрочку від мобілізації на законних підставах можете проконсультуватись з військовими адвокатами та юристами юридичної компанії INSEININ, які спеціалізуються на питаннях відстрочки. Також наші фахівці здійснюють повний супровід оформлення відстрочки та у випадку відмови оскаржують рішення ТЦК та СП до суду або в адміністративному порядку.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері отримання відстрочки від мобілізації. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ