Практика

Військовий квиток: хто повинен отримати та як виглядає

Військовий квиток - це військово-обліковий документ для військовозобовʼязаного, який посвідчує його особу та приналежність до військового обовʼязку. Військовий квиток видається під час зарахування особи в запас, призову на військову службу, зарахування до військового навчального закладу.

Хто повинен обовʼязково отримати військовий квиток?

Військовий квиток обовʼязково повинні оформити всі військовозобовʼязані. Тобто особи віком від 27 до 60 років, від 18 до 27 років - у випадку якщо раніше проходили строкову військову службу або закінчили військову кафедру.

Обовʼязок оформлення лежить на самій особі. Тобто, у разі настання 27 років необхідно самостійно звернутись до ТЦК та СП та оформити такий документ.

Як отримати військовий квиток?

Для того, щоб отримати військовий квиток необхідно звернутися до районного ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку та пройти військово-лікарську комісію.

Необхідно буде скласти заяву за зразком та надати наступні документи (копії):
  • внутрішній паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код особи (ІПН);
  • документи про закінчення закладів освіти;
  • наявні військово-облікові документи (приписне посвідчення);
  • свідоцтво про шлюб (за наявності);
  • свідоцтво про народження дітей (за наявності);
  • 3 фотокартки.
Заява про видачу військового квитка
Заява про видачу військового квитка

Відповідальність за неоформлення військового квитка

Отримання військового квитка це обовʼязок, а не право особи. Тому у разі настання призовного віку, закінчення військової кафедри або проходження строкової служби необхідно негайно зʼявитись до районного ТЦК та СП для оформлення даного документу. Ігнорування даної вимоги з метою уникнення мобілізації та уточнення військово-облікових даних може мати наслідком відповідальність за порушення правил військового обліку відповідно до ст 210 КУпАПу.

Консультація військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ комплексно займаються питаннями військового обовʼязку та військової служби. Ми надаємо професійні консультації адвоката стосовно оформлення військового квитка, дотримання правил військового обліку та відповідальності за їхнє порушення. Якщо ви хочете отримати консультацію відповідного спеціаліста - ми зможемо вам допомогти.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу отримання військового квитка, мобілізації та відстрочки достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм, вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ