Практика

Чи можуть мобілізувати виключеного з військового обліку

На військову службу під час мобілізації призиваються військовозобовʼязані та резервісти, які не мають підстав для відстрочки та визнані придатними до служби. Порядок здійснення мобілізації та надання відстрочки від призову регулюється постановою КМУ №560, законами “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, “Про військовий обовʼязок та військову службу”.

Особи, які були виключені з військового обліку мають статус невійськовозобовʼязаних. Відповідно такі громадяни не повинні дотримуватись правил військового обліку та не мають військового обовʼязку.
Це означає, що виключеним з військового обліку НЕ можуть:
  1. Вручити повістку про виклик до ТЦК та СП.
  2. Направити на проходження ВЛК.
  3. Поставити на облік військовозобовʼязаних.
  4. Мобілізувати на військову службу.

Кого саме не можуть мобілізувати

Громадяни, які були виключені з обліку на підставі ч.6 ст.37 Закону України “Про військовий обовʼязок та військову службу” не підлягають мобілізації в період дії воєнного стану. Це стосується осіб, які були виключені з військового обліку у звʼязку з досягненням граничного віку перебування в запасі, засудженням до позбавлення волі за тяжкою або особливо тяжкою статтею, отриманням висновку військово-лікарської комісії (ВЛК) про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.

Важливо, що виключення з військового обліку повинно бути оформлене в офіційному порядку. Особи повинні мати печатку у письмових військово-облікових документах про виключення з військового обліку. Також в обовʼязковому порядку повинні бути записи в реєстрі військовозобовʼязаних про виключення з військового обліку та підставу, за якою це відбулось. У випадку відсутності офіційного оформлення виключення з військового обліку, військовозобовʼязаний повинен подати заяву на виключення з військового обліку та отримати результати її розгляду.

Які проблеми часто виникають?

Доволі часто військовозобовʼязані, які були виключені з військового обліку не мають документів, які підтверджують даний статус. Наприклад у військовому квитку стоїть печатка “виключений з обліку”, але в реєстрі військовозобовʼязаних інформація про перебування такого громадянина на військовому обліку. В такому випадку необхідно звернутись до ТЦК та СП та надати докази завершення процедури виключення з обліку з метою внесення відомостей в реєстр “Оберіг”. У випадку, якщо ТЦК відмовляє в задоволені даного клопотання, таке рішення можливо буде оскаржити.

Також поширеними є випадки, коли територіальні центри комплектування вимагають у виключеного з обліку повторно стати на військовий облік або проводять цю процедуру самостійно без присутності. Причинами таких дій є застарілість або втрата документів про повну непридатність до військової служби або зміна підстав для виключення з обліку військовозобовʼязаних осіб. В більшості випадків такі рішення є незаконними та підлягають оскарженню, адже виключення з військового обліку відбувається пожиттєво або до моменту змін до Закону “Про військовий обовʼязок та військову службу”, у відповідності до яких таких осіб будуть мати право повторно приймати на військовий облік.

Допомога адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно виключення з обліку військовозобовʼязаних ви можете звернутись за консультацією до профільних юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Якщо ви стикнулись з протиправними діями та рішеннями зі сторони працівників районного ТЦК та СП, наші фахівці також зможуть вам допомогти.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-09-23 15:12