Практика

Непридатний до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців

В ході ведення військових дій на території України багато військовослужбовців отримали бойові поранення, травми, контузії та захворювання, які повʼязані з проходженням військової служби. Військово-лікарські комісії доволі часто видають таким особам Свідоцтво про хворобу, в якому стоїть висновок “Непридатний до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців”. На практиці виникають питання: який статус мають військовослужбовці, які отримали такий висновок та чи мають вони право на звільнення з військової служби?

Що означає висновок ВЛК про непридатність з переоглядом через 6-12 місяців?

Даний висновок видається військово-лікарськими комісія у формі свідоцтва про хворобу, у випадку якщо поранення, травма або захворювання не підпадає під критерії непридатності до військової служби та для відновлення стану здоровʼя військовослужбовця необхідний певний час (від 6 до 12 місяців). Цей висновок може бути наданий на підставі статей 7, 11, 12г, 13д, 24, 37, 44, 48, 56, 59, 65, 72, 81 Розкладу хвороб.
Висновок ВЛК про непридатність з переоглядом
Висновок ВЛК про непридатність з переоглядом

Чи має право військовослужбовець на звільнення?

Верховною радою України були внесені зміни до закону “Про військовий обовʼязок і військову службу. Відповідно до останньої редакції закону військовослужбовці, які отримали висновок ВЛК про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців мають право на звільнення в запас за станом здоровʼя. Для реалізації даного права необхідно у визначеному законом порядку звернутись до командира з рапортом про звільнення та долучити до нього свідоцтво про хворобу.

Після настання дати переогляду через 6-12 місяців військовослужбовець повинен зʼявитись на переогляд до військово-лікарської комісії. ВЛК повинна встановити кінцевий висновок про придатність такої особи. У випадку визначення особи як повністю непридатною вона повинна бути включеною з військового обліку за станом здоровʼя. Якщо ж військовослужбовець отримає висновок про придатність або обмежену придатність - його мають право повторно призвати на військову службу по мобілізації.

Які проблеми можуть виникнути?

Часто виникає проблема в тому, що ВЛК виносять неправомірні висновки. В тих випадках там де відповідно до всіх критеріїв повинен бути висновок про непридатність або про непридатність з переоглядом ставиться постанова про повну придатність до військової служби. Також трапляються випадки, коли командири військових частин протиправно відмовляють у звільненні з військової служби на підставі свідоцтва про хворобу про непридатність з переглядом. У таких випадках необхідно звернутися за допомогою до військового адвоката для того щоб оскаржити такі протиправні дії.

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ комплексно займаються питаннями звільнення з військової служби та проходження ВЛК. Ми допоможемо вам оскаржити протиправний висновок ВЛК або ж звільнитись з військової служби.
Якщо ви бажаєте отримати консультацію військового адвоката стосовно проходження ВЛК або звільнення з військової служби достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ