Практика

Акт про відмову від отримання повістки

Акт про відмову від отримання повістки
Під час мобілізації часто трапляються випадки коли військовозобовʼязані відмовляються підписувати повістку на уточнення військово-облікових даних, які вручаються за адресою проживання або на вулиці або від повістки на відправку, яка вручається в районному ТЦК та СП. Постає багато питань стосовно наслідків такої відмови та акту про відмову, який складається працівниками ТЦК та СП.

У випадку, якщо військовозобовʼязаному вручається повістка на уточнення облікових даних, але він ухиляється від її отримання або підпису працівники ТЦК та СП повноважні юридично зафіксувати цей факт та скласти акт про відмову від отримання повістки. Такий акт складається та підписується працівниками ТЦК та СП за наявності та підписом двох свідків, які можуть підтвердити ухилення військовозобовʼязаного від підпису та отримання повістки. Метою складання такого акту є притягнення військовозобовʼязаного до відповідальності, передбаченої законом.

Варто наголосити, що у випадку, якщо військовозобовʼязаний відмовиться від отримання повістки на уточнення військово-облікових даних його може бути притягнуто до адміністративної відповідальності по 210-1 статті КУпАП. Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У випадку, якщо військовозобовʼязаному було виписано повістку на відправку або мобілізаційне розпорядження, проте він відмовляється від отримання цього документу може бути також складений акт про відмову від вручення повістки на відправку.

Повістка на відправку вручається військовозобовʼязаним після проходження військово-лікарської комісії та визначення ступеня придатності до військової служби.

У випадку ж, якщо військовозобовʼязаний відмовляється від такої повістки буде складено акт про відмову від вручення повістки.

Потрібно розуміти, що у випадку відмови від такої повістки може наставати кримінальна відповідальність за 336 статтею кримінального кодексу:

Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період - карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас залишись питання стосовно вімови від повістки та відповідальності за ухилення від призову на військову службу військові адвокати юридичної компанії INSEININ зможуть надати вам професійну консультацію.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовозобовʼязаних. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ