Практика

Встановлення факту народження на тимчасово окупованій території

Народження фізичної особи та її походження обов'язково підлягає державній реєстрації та внесенню відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції. Підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є документи, що підтверджують факт народження. У випадку, якщо документи, які підтверджують народження дитини відсутні реєстрація проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження фізичної особи. У випадку, якщо дитина народилась на тимчасово окупованій території ,наприклад АР Крим, і ви хочете отримати свідоцтво про народження необхідно звертатися до суду щоб підтвердити факт такого народження.

Порядок встановлення факту народження на тимчасово окупованій території

Для того щоб встановити факт народження на тимчасово окупованій території необхідно звернутися до місцевого суду із заявою про встановлення факту народження фізичної особи, до заяви обовʼязково необхідно долучити докази народження дитини.
Хто може звернутись до суду: заява може бути подана батьками або одним з них, їхніми представниками, членами сім`ї, опікуном, піклувальником, особою, яка утримує та виховує дитину, а також іншими законними представниками дитини.
До якого суду звертатись: можна звернутися до будь якого місцевого суду, який працює на території України.
Строк прийняття рішення: справи про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території розглядаються невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду.

Які докази долучити до заяви про встановлення факту народження фізичної особи?

Якщо дитина народилась на тимчасово окуповані території, в зоні бойових дій або на території, яка не під контролем Збройних Сил України необхідно подбати про докази такого народження.
Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.
Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами недійсним і не створює правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу особи на тимчасово окупованій території, які додаються до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану.
Визнання актів окупаційної влади в обмеженому контексті, зокрема щодо народження людини, з метою захисту прав громадян України, ніяким чином не легітимізує таку владу.
Тобто, якщо ви отримали документи, видані окупаційними органами влади, які підтверджують народження дитини ( свідоцтво про народження, лікарській довідки) ви можете використовувати їх з метою доказування факту народження фізичної особи. Це принцип інсує в міжнародному праві та повʼязаний із захистом прав та свобод громадян на окупованих територіях та неухильним дотриманням конституції.
Отже, до заяви про встановлення факту народження фізичної особи потрібно долучати наступні документи:
 1. Копії паспортів батьків громадянства України.
 2. Копію свідоцтва про шлюб батьків.
 3. Копія виписного епікризу з лікарні на тимчасово окупованій території
 4. Копія свідоцтва про народження дитини (виданого окупаційною владою).
 5. Поліси обовʼязкового медичного страхування.
 6. Довідка про місце реєстрації фізичної особи.

Отримання свідоцтва про народження на підставі рішення суду про встановлення факту народження фізичної особи

Якщо ви отримали свідоцтво про народження дитини від окупаційних органів влади то такий документ є недійсним і не створює ніяких правових правових наслідків. Для отримання свідоцтва про народження вам необхідно звернутись до органу державної реєстрації актів цивільного стану та подати рішення суду про встановлення факту народження фізичної особи.

Супровід адвоката

Спеціалісти юридичної компанії INSEININ займаються комплексним вирішення питань встановлення факту народження фізичної особи та працюють по всій Україні. Ми можемо допомогти вам супроводом справи “під ключ” так і в написанні заяви про встановлення факту, яка подається до суду.
В послугу супроводу входять:
 • консультації з приводу встановлення факту народження на окупованій території.
 • написання заяви про встановлення факту народження на окупованій території.
 • представництво інтересів в ході судового провадження.
 • отримання та виконання судового рішення.
 • отримання свідоцтва про народження дитини.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення зі всіма необхідними документами на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ