Практика

Тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного:як отримати та як виглядає

Тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного: як отримати та як виглядає
Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного є документом, що посвідчує особу військовозобов’язаного, який перебуває у запасі осіб офіцерського складу або осіб рядового, сержантського і старшинського складу та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку.
Тимчасове посвідчення видається тільки військовозобовʼязаним. Тобто такий військово-обліковий документ може бути виданим тільки для чоловіків віком від 27 до 60 років, від 18 до 60 років - які проходили військову службу або закінчували військову кафедру. Для призовників видається тільки посвідчення про приписку до призовної дільниці.
Тимчасове посвідчення видається військовозобов’язаним, які:
  • взяті на військовий облік військовозобов’язаних та яким присвоєно первинні військові звання офіцерського складу запасу (до надходження їх особових справ);
  • втратили військові квитки (до їх отримання);
  • не проходили військову службу (навчальні збори) та не мають військово-облікової спеціальності;
  • визнані призовними комісіями непридатними в мирний час, обмежено придатними у воєнний час до військової служби за станом здоров’я (до підтвердження цього рішення під час повторного медичного огляду);
  • прибули з місць позбавлення волі.
Також тимчасове посвідчення видається військовозобов’язаним-жінкам.
Тимчасове посвідчення виготовляється з цупкого паперу і має розмір 145 х 210 мм. Зміст пунктів 1 - 10 друкується на лицьовому боці тимчасового посвідчення, 11 - 15 - на його зворотному боці. У верхній лівій частині лицьового боку тимчасового посвідчення вклеюється кольорова фотокартка його власника розміром 35 х 45 мм, яка засвідчується гербовою мастиковою печаткою районного (міського) військового комісаріату, відповідного органу Служби безпеки України, підрозділу Служби зовнішньої розвідки України.

Підпис військового комісара районного (міського) військового комісаріату, керівника відповідного органу Служби безпеки України, підрозділу Служби зовнішньої розвідки України засвідчується відповідною гербовою мастиковою печаткою.

Як отримати тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного

Для того щоб отримати тимчасове посвідчення військовозобовʼязаному необхідно звернутись до районного ТЦК та СП, в якому він перебуває на військовому обліку з документами, які підтверджують особу та заявою про видачу тимчасового посвідчення. Районний ТЦК та СП здійснює уточнення військово-облікових даних. Тобто зʼясовуються сімейний статус, військово-облікова спеціальність(ВОС), ступінь придатності до військової служби, антропометричні виміри тіла, військове звання. Після чого заповнюється форма тимчасового посвідчення та під розпис видається військовозобовʼязаному. Дистанційно отримати тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного неможливо.

Консультація військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно отримання тимчасового посвідчення ви можете звернутись за консультацією до військових адвокатів та юристів юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти надають послуги з супроводу в районному ТЦК та СП, отримання відстрочки, заміни військово-облікового документа та бронювання на підприємстві.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих військових адвокатів та юристів, які мають значний досвід у сфері мобілізації та отримання військово-облікових документів. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ