Практика

Процедура оновлення військово-облікових документів в районному ТЦК та СП

Процедура оновлення військово-облікових документів в районному ТЦК та СП
В період дії воєнного стану військовозобовʼязані зобовʼязані мати чинні військово-облікові документи, які відповідають усім вимогам та нормам чинного законодавства. У випадку, якщо такі облікові дані застарілі військовозобовʼязаному не вдасться забронюватись на підприємстві, оформити відстрочку від мобілізації, вступити на навчання або на роботу. Для уточнення військово-облікових даних необхідно особисто зʼявлятись в районний ТЦК та СП.

Які військово-облікові документи можна вважати недійсними

Згідно з пунктом 20 Порядку військового обліку військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів. Військово-обліковими документами є:

для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного (оформлюється у разі відсутності бланків військових квитків або з інших причин);
для резервістів – військовий квиток.
Непоодинокими є випадки, коли військовозобовʼязані віком старше 27 років мають посвідчення про приписку до призовних дільниць. Такі документи є недійсними та потребують заміни на тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного або військовий квиток.

Також багато хто має документи застарілої форми. Наприклад старі довідки та тимчасові посвідчення, які видані до 2018 року є недійсними. Наразі існує єдина форма тимчасового посвідчення військовозобовʼязаного, затверджена наказом МОУ від 21.11.2017 № 610.

Деякі військовозобовʼязані мають військові квитки з відмітками про зняття з військового обліку по обмеженій придатності. Або особи, які змінили місце проживання (реєстрації), не стають на військовий облік і мають військово-облікові документи з відмітками про облік за попереднім місцем проживання (реєстрації). Також внутрішньо переміщені особи надають військово-облікові документи з відмітками про військовий облік на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або які тимчасово окуповані російською федерацією, а не за місцем фактичного їх проживання (реєстрації).

Дійсними ж військово-обліковими документами є військовий квиток, посвідчення про приписку до призовної дільниці або тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного з відміткою про перебування на військовому обліку в районному ТЦК та СП. Тільки такі документи можна використовувати при взаємодії з органами державної влади, установами та організаціями.

Як оновити військово-облікові дані

Отримати діючий військово-обліковий документ можна отримати тільки в районному ТЦК та СП за адресою реєстрації місця проживання або фактичного проживання (ВПО). Уточнення облікових даних передбачає обовʼязкове проходження військово-лікарської комісії на рахунок визначення ступеня придатності до військової служби. Якщо такі особи додатково мають підстави для відстрочки від мобілізації, такі документи також можна подавати в районний ТЦК та СП.

Консультація військового адвоката

У випадку, якщо у вас виникли додаткові питання стосовно оновлення військово-облікових даних ви можете проконсультуватись з даного питання з військовими адвокатами юридичної компанії INSEININ.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оновлення військово-облікових даних. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ