Практика

Правила вручення повісток за новим законом

Правила вручення повісток за новим законом
18 травня 2024 року набрав законної сили новий закон №10449, який значно змінює умови вручення повістки, явки військовозобовʼязаних за такою повісткою. Головне, що вперше цей закон визначає чіткий перелік поважних причин неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці.

За новим законом ​​громадяни зобовʼязані зʼявлятись за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці. Закон передбачає, що громадянам, які перебувають на обліку в районних ТЦК та СП вручати повістки мають право представники таких органів, які на вимогу громадянина, якому вручається повістка, зобов’язані назвати свої прізвища, ім’я та по батькові, посади, а також пред’явити службові посвідчення.

Новий закон НЕ регулює місце вручення такої повістки. Тобто фактично вона може бути виданою в будь-якому громадському місці: на вулиці, за адресою проживання, на пункті пропуску, блокпості.

У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов’язаний з’явитися у зазначені у ній місце та строк.

У повістці про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки зазначаються:

1) прізвище, ім’я та по батькові і дата народження громадянина, якому адресована повістка;
2) найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що видав повістку;
3) мета виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
4) місце, день і час явки за викликом;
5) підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку;
6) реєстраційний номер повістки;
7) роз’яснення про наслідки неявки і про обов’язок повідомити про причини неявки.

Закон не регулює можливості вручення повістки родичам або через електронний кабінет та поштові скриньки. По факту вручення таких повісток повинно відбуватись особисто військовозобовʼязаному під розпис, адже в іншому випадку в районного ТЦК та СП немає доказів ознайомлення громадянина з такою повісткою, а тому притягнення до відповідальності також є неможливим.

Поважні причини неявки за повісткою

Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:
  • перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
  • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

У випадку, якщо громадянин має такі поважні причини він повинен особисто звернутись до районного ТЦК та СП протягом 3 днів з моменту явки, вказаної у повістці та надати докази, які підтверджують поважні причини для неявки.

Якщо зробити таке оповіщення особисто можливості немає можна направити повідомлення разом з документами засобами поштового звʼязку. В такому випадку громадянин зобовʼязаний особисто відвідати районний ТЦК та СП у строк, що не перевищує сім календарних днів.

При невиконанні даних норм законодавства громадянина може бути притягнуто до відповідальності за 210-1 статтею КУпАП.

Консультація військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно вручення повістки та поважних причин для неявки ви можете проконсультуватись з профільними юристами та адвокатами юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти надають повний комплекс послуг стосовно виключення з військового обліку.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку та мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ