МІГРАЦІЙНИЙ АДВОКАТ

Виїзд дитини за кордон з одним із батьків

Виїзд дитини за кордон з одним із батьків
Діти віком до 16 років не мають права на самостійний перетин кордону без супроводжуючих. Такими супроводжуючими можуть бути один із батьків, баба, дід, повнолітні брат або сестра, мачуха, вітчим або інші особи. Постає питання чи повинні батьки давати згоду на перетин кордону.

Відповідно до постанови КМУ №402 виїзд за межі України дітей віком до 18 років в супроводі одного з батьків в період дії військового стану здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків. Тобто надавати нотаріальну згоду, як це було в мирний період, іншому з батьків у військовий період не потрібно.

Якщо дитину супроводжує матір необхідні наступні документи:
  • свідоцтво про народження дитини;
  • паспорт громадянина України дитини (за наявності);
  • паспорт громадян України для виїзду за кордон.

Якщо дитину супроводжує батько необхідні наступні документи:
  • свідоцтво про народження дитини;
  • паспорт громадянина України дитини (за наявності);
  • паспорт громадян України для виїзду за кордон;
  • документи, які надають чоловіку право на перетин кордону в період дії військового стану (довідка ВЛК про непридатність до військової служби, посвідчення батька багатодітної родини, довідка МСЕК про інвалідність тощо).
У випадку, якщо супровід здійснюють не батьки, а інші особи необхідно мати письмову заяву одного з батьків, завірену органом опіки та піклування.

Оскарження відмови у перетину кордону

У випадку, якщо прикордонна служба відмовляє у перетині кордону разом з дитиною віком до 16 років за наявності підстав таку відмову можна оскаржувати. Скаргу можна подавати в адміністративному порядку до Адміністрації прикордонної служби або до адміністративного суду.

Допомога міграційного адвоката

Якщо у вас залишились питання стосовно перетину кордону в період дії військового стану разом з дитиною віком до 16 років ви можете проконсультуватись з міграційним адвокатом юридичної компанії INSEININ. У випадку, якщо вам відмовляють у перетині кордону наші спеціалісти можуть супроводити процедуру оскарження такого рішення.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину кордону в період дії військового стану. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ