Практика

Чи може поліція доставляти військовозобовʼязаних до ТЦК та СП

У нинішній період доволі багато шириться інформації про інциденти, коли працівники Національної поліції здійснюють затримання та доставлення військовозобовʼязаних до районних ТЦК та СП. Таке затримання відбувається за наявності відомостей в електронному реєстрі військовозобовʼязаних та призовників “Оберіг” про розшук такої особи. Відповідно під словом “розшук” дані структури розуміють необхідність затримання та доставлення військовозобовʼязаного до ТЦК та СП для притягнення до відповідальності за порушення правил військового обліку та мобілізаційного законодавства.

Тобто, отримати відмітку “розшук” можна саме за вчинення правопорушення: ігнорування повістки, направлення на військово-лікарську комісію, незʼявлення до ТЦК та СП за викликом тощо. Відповідно до правил Кодексу України про адміністративні правопорушення складення протоколу про вчинення адміністративного правопорушення та винесення постанови про притягнення до відповідальності має відбуватись виключно за фізичної участі правопорушника. Саме з цією метою здійснюється розшук військовозобовʼязаних, які порушили закон.

В яких випадках поліція може здійснювати затримання та доставлення до ТЦК та СП

Доставлення правопорушника до ТЦК та СП відбувається на підставі ст.259 КУпАП. Таке затримання можливе тільки з метою складення протоколу про вчинення адміністративного правопорушення та за неможливості його складення на місці вчинення правопорушення. Доставлення порушника має бути проведено в можливо короткий строк. Доставлення може відбуватись до ТЦК та СП, в якому військовозобовʼязаний перебуває на обліку або ж до будь-якого іншого районного ТЦК та СП.

Підставою для затримання та доставлення правопорушника є звернення до органів Національної поліції про доставлення громадян, які вчинили правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. При виявленні таких осіб через реєстр “Оберіг” при наявності позначки “розшук” працівники поліції відповідно здійснюють затримання та доставлення порушника до ТЦК та СП.

В яких випадках затримання є незаконним

У випадку, якщо військовозобовʼязаний не вчинив жодних правопорушень затримання та доставлення є неможливим. У випадку, якщо районний ТЦК та СП не має доказів порушення норм мобілізаційного законодавства не має підстав для складення протоколу про вчинення адміністративного правопорушення за затримання особи. У випадку, якщо притягнення до відповідальності все ж відбулося, то відповідну постанову можна буде оскаржити.

При затриманні військовозобовʼязаний має право знати за що його затримують та до якого районного ТЦК та СП буде здійснюватись доставлення. Також громадяни мають право залучати адвокатів до процедури складання протоколу та винесення постанови.

Консультація військового адвоката

Для уникнення проблем із законом краще проконсультуватись зі спеціалістом у сфері військового обілку та мобілізаційного законодавства. Якщо у вас залишились додаткові питання стосовно доставлення військовозобовʼязаниз до ТЦК та СП ви можете проконсультуватись з профільними юристами та адвокатами юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці здійснюють додатковий супровід в оскарженні постанов про притягнення до адміністративної відповідальності військовозобовʼязаних.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-04-11 18:58