Все частіше на сьогодні виникають випадки примусового затримання громадян України зі сторони працівників поліція та доставлення таких осіб в районні ТЦК та СП. Багатьох така ситуація обурює, адже після доставлення може відбуватись вручення повістки та направлення на проходження військово-лікарської комісії. В даній статті юристи юридичної компанії INSEININ детально розібрались на підставі чого здійснюється таке затримання та хто може бути затриманий.
В яких випадках здійснюється адміністративне затримання
Адміністративне затримання здійснюється тільки у випадку, якщо особа вчинила адміністративне правопорушення. Причиною затримання може бути як зафіксований факт вчинення правопорушення районним ТЦК та СП так і виявлення правопорушення під час перевірки військово-облікових документів.
У вправах, які повʼязані з порушенням правил військового обліку адміністративне затримання здійснюють виключно працівники Національної поліції, представники ТЦК та СП не вповноважені на це. Підставою затримання є вчинення особою (призовником або військовозобовʼязаним) правопорушення, яке передбачене статтями 210, 210-1 КУпАП. У випадку, якщо правопорушення зафіксоване заздалегідь районний ТЦК та СП звертається до органів поліції з проханням здійснити адміністративне затримання правопорушника. Одночасно можуть надаватись докази вчинення такого правопорушення. Органи поліції фіксують дані про "розшук" в системі "Армор". Одночасно з цим відомості про розшук фіксуються в реєстрі "Оберіг".
У випадку, якщо в системі "Армор" є відомості про необхідність здійснення адміністративного затримання працівники поліції можуть складати протокол про вчинення затримання та доставляти порушника до найближчого ТЦК та СП для вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності.
Також наразі здійснюється перевірка військово-облікових документів громадян в громадських місцях. У випадку фіксації порушення правил військового обліку на місці також може бути прийняте рішення про негайне затримання військовозобовʼязаного.
Найпоширенішими причинами здійснення адміністративного затримання є:
- Відсутність військово-облікового документа.
- Відсутність відміток про перебування на військовому обліку.
- Перебування в "розшуку" військовозобовʼязаного.
- Неявка за повістками.
- Відмова від вручення повістки працівникам ТЦК та СП.
- Виявлення невідповідності військово-облікового документа даним з реєстру Оберіг.
- Інші порушення правил військового обліку, які передбачені Постановою КМУ № 1487.
Як здійснюється адміністративне затримання?
Працівники поліції, які здійснюють затримання повинні скласти протокол про вчинення адміністративного затримання, в якому зазначаються відомості про час та місце складення, відомості про затриманого та особу, яка здійснює складання протоколу, причини здійснення затримання.
Порушника після складення протоколу можуть доставити до найближчого відділку ТЦК та СП для складення протоколу про вчинення правопорушення та винесення постанови про притягнення до такої відповідальності. На місці військовозобовʼязаному можуть призначити грошовий штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 грн.
Одночасно з притягненням до відповідальності на місці може перевірятися наявність підстав для відстрочки у військовозобовʼязаного та його відношення до військового обовʼязку. Якщо підстав для відстрочки немає працівники ТЦК та СП можуть надати повістку на оновлення даних або направлення на проходження військово-лікарської комісії.
Важливо, що адміністративне затримання може тривати тільки до 3 годин. В деяких випадках для виявлення всіх обставин можливе затримання до 3 діб.
Важливо, що адміністративне затримання може тривати тільки до 3 годин. В деяких випадках для виявлення всіх обставин можливе затримання до 3 діб.
Оскарження незаконних дій та рішень ТЦК та СП
У випадку, якщо ваше затримання та притягнення до відповідальності є незаконним, тоді з такими діями працівників ТЦК та СП, поліції можливо боротись. Якщо особа не порушувала правила військового обліку, перебуває на такому обліку та має військово-обліковий документ належної форми підстав для затримання та притягнення до відповідальності немає. В такому випадку можливо в судовому порядку оскаржити постанову про притягнення до адміністративної відповідальності та скасувати призначений грошовий штраф.
Якщо поряд з цим відбулася незаконна мобілізація можливо оскаржити таке рішення також. У випадку, якщо на момент мобілізації ви мали підстави для відстрочки і районний ТЦК та СП їх не врахував або відмовив у наданні відстрочки - це є однозначною підставою для оскарження такого рішення.
Допомога військового адвоката
Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно здійснення адміністративного затримання та розшуку ви можете звернутись за консультацією до профільних юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Якщо ви зіштовхнулись з незаконними діями працівників поліції або районного ТЦК за наявності підстав наші фахівці також зможуть вам допомогти.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.
🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ