Практика

Стаття 78 розкладу хвороб військово-лікарської комісії (ВЛК)

Стаття 78 розкладу хвороб військово-лікарської комісії (ВЛК)
Військовозобовʼязані та військовослужбовці, які після проходження військово-лікарської комісії отримали висновок за ст.78 можуть розраховувати на наступний з висновків: непридатний з виключенням з військового обліку, непридатний в мирний час обмежено придатний у військовий, придатний.
До пункту "а" непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку належать наступні захворювання:
 • неправильно зрощені вертикальні переломи кісток таза з порушенням цілісності тазового кільця;
 • наслідки переломів кісток таза з пошкодженням тазових органів при незадовільних результатах лікування;
 • наслідки центрального вивиху стегнової кістки (анкілоз або деформуючий артроз кульшового суглоба III-IV ступенів та деформація вісі кінцівки);
 • наслідки (віддалені наслідки) переломів довгих та інших кісток зі значними порушеннями функцій кінцівки.
До пункту "б" непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час належать наступні захворювання належать:
 • наслідки односторонніх переломів кісток таза з порушенням цілісності тазового кільця при незадовільних результатах лікування;
 • наслідки центрального вивиху стегнової кістки з помірними порушеннями функцій кінцівки;
 • наслідки перелому шийки стегна при незадовільних результатах лікування;
 • наслідки (віддалені наслідки) переломів довгих та інших кісток з помірними порушеннями функцій кінцівки.
Стаття 78 розкладу хвороб військово-лікарської комісії (ВЛК)
Стаття 78 розкладу хвороб військово-лікарської комісії (ВЛК)
До пункту "в" непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час належать наступні захворювання:
 • наслідки перелому шийки стегна, що лікувався з використанням остеосинтезу при незначних порушеннях функцій кульшового суглоба;
 • невилучені металеві конструкції;
 • наслідки (віддалені наслідки) переломів довгих та інших кісток з незначними порушеннями функцій кінцівки.
До пункту "г" придатний належать наступні захворювання:
 • віддалені наслідки (більше 3-х років) травм і поранень верхніх та нижніх кінцівок, ізольовані переломи кісток (у тому числі і таза без деформації тазового кільця), суглобів та їх капсульно-зв'язкового апарату, м'язів, сухожилків та кровоносних судин за відсутності порушень функцій.
 • За наявності хибних суглобів пропонується оперативне лікування і залежно від його результатів визначається ступінь придатності до військової служби.
 • За наслідками (віддаленими наслідками) травм і поранень суглобів, їх капсульно-зв'язкового апарату, інших кісток, м'язів, сухожилків, кровоносних судин та нервів медичний огляд проводиться залежно від результатів лікування, порушень функцій кінцівки за пунктами "а", "б", "в" чи "г" відповідних статей Розкладу хвороб

Допомога військового адвоката

Військові спеціалісти юридичної компанії INSEININ профільно займаються питаннями військово-лікарської комісії та оскарженням висновку ВЛК. У випадку, якщо ви маєте медичні документи, які підтверджують стан здоровʼя ми зможемо вас проконсультувати стосовно процедури оформлення висновку ВЛК та ступеня придатності до військової служби.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження рішення ВЛК. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі проходження ВЛК.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ