Практика

Який призовний вік в Україні під час війни

Призовний вік - це вікові категорії військовозобовʼязаних громадян, які підлягають призову на військову службу. Існує призовний вік на строкову службу та військову службу по мобілізації під час військового стану. Особи, які за віком підпадають призов на строкову службу - на військову службу по мобілізації не приймаються.

Під час військового стану призову на військову службу по мобілізації підлягають лише військовозобовʼязані громадяни. Це можуть бути чоловіки та жінки, які мають певну військово-облікову спеціальність або підлягають призову за віком.
Отже, під мобілізацію під час військового стану підпадають наступні вікові категорії громадян:
  • особи віком від 27 до 60 років за наявності висновку військово-лікарської комісії про повну придатність або про обмежену придатність до військової служби;
  • особи віком від 18 до 27 років лише у випадку, якщо вони мають військово-облікову спеціальність, тобто закінчили військову кафедру вищого навчального закладу або проходили строкову військову службу.
Особи віком від 18 до 27 років, які не проходили строкову службу та не закінчили військову кафедру підлягають призову лише на строкову військову службу, яка у військовий час не здійснюється.

Також нещодавно було прийнято зміни до закону (ще не набрали законної сили, адже закон не підписаний Президентом), відповідно до якого призовний вік буде зменшений з 27 до 25 років. Тобто за новими правилами призову на службу підлягатимуть особи віком від 25 до 60 років.

Призов осіб на військову службу не здійснюється за наявності підстав для відстрочки або звільнення від призову.

Які проблеми можуть виникнути?

Якщо особу не призовного віку змушують вступити на військову службу або підписати військовий контракт, то такі дії є незаконними. В такому випадку необхідно звертатися за допомогою до військового адвоката. Також трапляються випадки відмови у наданні відстрочки особам, які мають на це право.

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ займаються питаннями призову на військову службу та отримання відстрочки від мобілізації. У випадку якщо вам потрібна консультація нашого спеціаліста ви можете замовити її за вказаними контактами.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу призовного віку, мобілізації та відстрочки від призову достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ