Практика

Підстави для зняття з військового обліку

Підстави для зняття з військового обліку
Відповідно до чинного законодавства існують підстави для зняття та виключення з військового обліку. Виключення в основному передбачає втрату статусу військовозобовʼязаного та відбувається довічно, а от зняття з військового обліку носить лише тимчасовий та вимушений характер.Наразі передбачені підстави для зняття з військового обліку для призовників, військовогозобовʼязаниз та резервістів.
Підстави для зняття з військового обліку для призовників
Вибуття в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання.
При зміні реєстрації місця проживання призовник зобовʼязани спочатку змінити місце перебування на військовому обліку, тобто місце реєстрації та перебування на військовому обліку повинно збігатись. Без зняття з військового обліку зняття з реєстрації є неможливою.
Взяття згідно з рішеннями комісії з питань приписки або призовної комісії на облік військовозобов’язаних.
У випадку, якщо призовник закінчує військову кафедру, проходить строкову військову службу або досягає 27 років він набуває статусу військовозобовʼязаного. В такому випадку він зобовʼязаний отримати військовий квиток або тимчасове посвідчення замість приписного посвідчення та стати на облік військовозобовʼязаних.
Підстави для зняття з військового обліку військовозобовʼязаних
Вибуття в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання.
Так само як і призовники військовозобовʼязані перед зміною реєстрації місця проживання зобовʼязані змінити місце перебування на військовому обліку.

Прийняття на службу до Національної поліції України, Служби судової охорони, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки України, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби України

Вибуття на строк більше трьох місяців за межі України
Якщо військовозобовʼязаний отримав рішення ДМС про дозвіл на оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон він зобовʼязаний знятись з військового обліку на підставі вибуття на строк більше трьох місяців за межі України.
Варто розуміти, що зняття з військового обліку не є підставою для визнання особи невійськовозобовʼязаною та ухилення від призову на військову службу. Це лише тимчасова міра, за якою слідує наступне взяття такої особи на військовий облік.
У випадку зняття особи з військового обліку у військово-обліковому документі ставиться відповідка відмітка. При знятті у звʼязку зі зміною реєстрації місця проживання особа не може бути в такому статусі більше 7 днів, після прибуття в іншу місцевість необхідно обовʼязково стати на військовий облік в районному ТЦК та СП.

Консультація військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно підстав та процедури зняття з військового обілку ви можете прокоснультуватись з військовими адвокатами юридичної компанії INSEININ. Якщо вам потрібен супровід зняття з військового обліку за законними підставами ви можете звернутись також за допомогою до наших спеціалістів.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері зняття з військового обліку. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ