МІГРАЦІЙНИЙ АДВОКАТ

Відмова в перетині державного кордону

2023-11-02 12:23
Наразі стали поширеним явище відмови громадян України у виїзді за кордон. Це повʼязано із введення військового стану та обмеженням права на виїзд для чоловіків віком від 18 до 60 років.

Право на перетин кордону мають лише повнолітні чоловіки, які мають підстави передбачені постановою КМУ України №57.
Проте навіть за наявності передбачених законом підстав прикордонники все частіше надають рішення про відмову в перетині державного кордону для громадян України.

Форма рішення про відмову у перетині державного кордону

Громадянами України відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови.

Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно.
Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

Які можуть бути причини відмови у перетині державного кордону

Інспектор прикордонної служби надає відмову у перетині кордону по різним субʼєктивних та обʼєктивних причинами. Головною підставою для відмови може бути належність громадянина до категорії осіб, яким обмежено право на виїзд за кордон (військовозобовʼязані, особи під слідством, наявність заборгованість по аліментах, доступ до державної таємниці). В період дії військового стану головною причиною відмови є неналежність особи до категорії громадян, яким надано право на перетин кордону в період дії військового стану.

Також, якщо особі надано право на перетин кордону в період дії військового стану вона повинна мати документальне підтвердження обставин, які дають право на виїзд. У випадку відсутності таких документів або не повного їх обсягу прикордонники також можуть надати відмову.

Інколи трапляються випадки неправомірної відмови у перетину державного кордону, коли інспектори прикордонної служби безпідставно відмовляють у виїзді навіть за наявності підстав та документів, які дають на це право. В такому випадку необхідно оскаржувати рішення про відмову у перетині кордону.

Оскарження рішення про відмову в перетині державного кордону

У випадку, якщо особі було відмовлено в перетині кордону таку відмову можливо оскаржити в адміністративному порядку або до суду.

В адміністративному порядку особа має право протягом одного місяця з дня прийняття відповідного рішення у передбаченому законом порядку оскаржити його до органу Державної прикордонної служби України вищого рівня. Така скарга оформлюється відповідно до вимог, передбачених законом “Про звернення громадян”.

В судовому порядку необхідно подавати позовну заяву протягом 6 місяців з моменту отримання відмови до адміністративного суду за адресою відповідача або позивача. Позовна заява оформляється відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України. До заяви необхідно долучати саме рішення про відмову та докази протиправності такої відмов в тому числі документи, які надають право на перетин кордону. Позовна заява розглядається протягом 2 місяців з моменту відкриття провадження.

Допомога міграційного адвоката

Міграційні спеціалісти юридичної компанії INSEININ супроводжують процедуру перетину державного кордону в період дії військового стану. Якщо ви бажаєте проконсультуватись стосовно наявності підстав для виїзду, необхідних документів - можете звернутись за консультацією до наших юристів. Також ми здійснюємо повний супровід оскарження відмови в перетині кордону в адміінстративному порядку та через суд.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ