Практика

Порядок проходження медичного огляду в районному ТЦК та СП

Порядок проходження медичного огляду в районному ТЦК та СП
Військовозобовʼязані зобовʼязані проходити медичний огляд (ВЛК) в районному ТЦК та СП кожних 5 років (в мирний час), кожний рік (в період дії військового стану). Також обовʼязковому медичному огляду підлягають військовозобовʼязані, які призиваються на військову службу по мобілізації. Військово-лікарська комісія проводиться за направленням, яке підписує начальник районного ТЦК та СП.
Якими лікарями обовʼязково оглядається військовозобовʼязаний
Кожний військовозобов’язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей.

Перед оглядом військовозобов’язаних їм проводиться загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий антиген до вірусу гепатиту «В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, ЕКГ.

Особам старшим 40 років обов’язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор. Інші дослідження проводяться за показаннями.

Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о.
Який висновок може надати військово-лікарська комісія
Військово-лікарська комісія після проведеного огляду може поставити один з наступних висновків:
  1. Придатний до військової служби.
  2. Тимчасово непридатний до військової служби.
  3. Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.
  4. Обмежено придатний до військової служби.
Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про тимчасову непридатність або непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку підлягає затвердженню штатною ВЛК. Копія довідки видається особі, яка пройшла медичний огляд.
Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформляється довідкою ВЛК у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду.

Оскарження висновку ВЛК

У випадку, якщо військовозобовʼязаний не погоджуються з постановою військово-лікарської комісії він має право на оскарження висновку ВЛК про ступінь придатності до військової служби.
Для цього необхідно підготувати заяву на перегляд постанови ВЛК та подати до комісії вищого рівня. Це може бути ВЛК при міському або обласному ТЦК та СП.

До заяви на перегляд необхідно долучати сам висновок ВЛК та медичні документи, які його супроводжують. Також необхідно пояснити в чому саме полягають порушення норм законодавства під час прийняття рішення.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно проходження військово-лікарської комісії ви можете проконсультуватись з військовими адвокатами юридичної компанії INSEININ. Також наші спеціалісти здійснюють повний супровід процедури оскарження висновку ВЛК.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження рішень військово-лікарської комісії. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53, +380 93 228 01 24 або пишіть у месенжери (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ