Практика

Підстави для оскарження висновку ВЛК

Медичний огляд в обовʼязковому порядку проводиться всім військовозобовʼязаним, які призиваються на військову службу та військовослужбовцям щорічно. ВЛК може поставити один з таких висновків: непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку, непридатний до військової служби в мирний час обмежено придатний у військовий, придатний.

Відповідний висновок ставиться на підставі стану здоровʼя, медичних документів та діагнозів, які має військовозобовʼязаний або військовослужбовець. Критерії, за якими має ставитись той чи інший висновок ВЛК передбачені в Наказі МОУ №402. Проте військово-лікарська комісія часто виносить неправомірні висновки, які підлягають оскарженню.
Підставами для оскарження висновку ВЛК є:

  1. Порушення процедури проходження медичного огляду. Наприклад військовослужбовця не було оглянуто всіма лікарями або не було здано аналізів. Якщо медичний огляд відбувався лише формально на папері - це також є підставою оскарження висновку ВЛК.
  2. Неврахування комісією всіх медичних документів. Якщо ВЛК нехтує медичними документами да дослідженнями, які їй надає особа це також є підставою для оскарження висновку військово-лікарської комісії.
  3. Недотримання критеріїв, передбачених законом. Наприклад за станом здоровʼя та діагнозами військово-лікарська комісія має поставити статтю 64а проте протиправно ставить 64б. Таке рішення також підлягає оскарженню.
  4. Невстановлення причинно-наслідкового звʼязку хвороби (поранення). Якщо військово-лікарська комісія протиправно визнає, що захворювання не має причинно-наслідкового звʼязку з проходженням військової служби.

Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії

У випадку, якщо є підстави для оскарження рішення військово-лікарської комісії необхідно подавати заяву на переогляд до вищестоящої ВЛК або до Центральної ВЛК.

В заяві на перегляд необхідно доволі детально пояснювати в чому саме полягає неправомірність висновку військово-лікарської комісії. За необхідності потрібно додавати докази порушень, а також медичні документи, які свідчать на користь того, що рішення влк є неправомірним.

Заяву на переогляд можна подати протягом 6 місяців з моменту отримання неправомірного рішення ВЛК. За результатами розгляду такої заяви може бути прийняте рішення про переогляд рішення військово-лікарської комісії.

Супровід військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ здійснюють повний супровід процедури оскарження рішення військово-лікарської комісії (ВЛК). Проте повний супровід ми здійснюємо лише стосовно оскарження неправомірних висновків ВЛК. Якщо ви бажаєте оскаржити висновок медичної комісії для початку можете надіслати сам висновок разом з медичними документами на ознайомлення нашим фахівцям. У випадку наявності підстав ми можемо займатися повним супроводом вашої справи.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовослужбовців та оскарження висновку ВЛК. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ