Практика

Юридичний супровід звільнення з військової служби за станом здоровʼя

Юридичний супровід звільнення з військової служби за станом здоровʼя
Військовослужбовці, які отримали поранення, каліцтва, стан здоровʼя, що не дозволяє продовжувати проходити військову службу мають право на звільнення. Звільнення мають право не всі, а лише ті військовослужбовці, які за станом здоровʼя були визнані військово-лікарською комісією непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку. Тобто для звільнення обовʼязково необхідно проходити ВЛК, яка і вирішує питання про наявність або відсутність підстав для звільнення.
Процедура звільнення з військової служби за станом здоровʼя складається з кількох етапів:
  1. Підготовка медичних документів, які підтверджують право на звільнення з військової служби.
  2. Отримання направлення на проходження ВЛК.
  3. Проходження медичного огляду та отримання заключення про ступінь придатності до військової служби.
  4. У випадку протиправного рішення ВЛК супровід оскарження такого висновку.
  5. Підготовка та подача рапорта на звільнення з військової служби.
  6. Звільнення зі служби та отримання наказу про звільнення.
  7. Виключення з військового обліку в районному ТЦК та СП.
На кожному з даних етапів у військовослужбовців можуть виникати проблеми, які унеможливлюють реалізацію права на звільнення. Доволі часто військово-лікарські комісії незважаючи на медичні підстави ставлять неправомірні висновки про ступінь придатності до військової служби. В таких випадках доводиться звертатись за допомогою до військового адвоката для оскарження такого рішення ВЛК.

Також трапляються випадки, коли військові частини неприймають, затягують розгляд або відмовляють в задоволені рапорту на звільнення з військової служби. В таких випадках також необхідно звернутись за допомогою до військового адвоката.

Допомога військового адвоката

Військові адвокати та юристи юридичної компанії INSEININ здійснюють допомогу в реалізації права на звільнення з військової служби за станом здоровʼя за наявності на те підстав.

Ми здійснюємо супровід тільки за наявності підстав для звільнення. Тобто для початку необхідно здійснювати дослідження медичних документів на рахунок наявності підстав для отримання висновку ВЛК “непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку”. Якщо ВЛК ставить неправомірний висновок наші спеціалісти можуть здійснювати повний супровід оскарження такого рішення.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовослужбовців. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ