Чоловіки віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном не можуть оформити паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон без актуального військово-облікового документа. Таке рішення було прийняте Урядом у постанові №932 від 16 серпня 2024 року.
Для оформлення таких документів чоловіки, які звернулись в консульські представництва або паспортний сервіс за кордоном повинні предʼявити письмовий або електронний військово-обліковий документ. Такий документ повинен бути оновленим, актуальним та дійсним.
Для призовників (чоловіки віком від 18 до 25 років) дійсним військово-обліковим документом є:
- Посвідчення про приписку до призовної дільниці.
- Письмовий військово-обліковий документ на бланку.
- Електронний військово-обліковий документ.
Для військових військовозобовʼязаних (чоловіки віком від 25 до 60 років) дійсним військово-обліковим документом є:
- Військовий квиток.
- Тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного.
- Письмовий або електронний військово-обліковий документ.
Електронний військово-обліковий документ, який сформований через застосунок Резерв+ або портал Дія є дійсним документом та має таку ж юридичну силу як письмовий документ. Важливо аби даний документ був дійсний.
Перевірка дійсності військово-облікових документів осіб проводиться шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного демографічного реєстру, відомчої інформаційної системи ДМС та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.
У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність військово-облікового документа під час електронної інформаційної взаємодії працівник відокремленого підрозділу інформує громадянина України про відмову в оформленні паспорта громадянина України та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, зокрема наявними засобами електронних комунікацій (телефонний зв’язок, електронна пошта) або поштового зв’язку.
У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність військово-облікового документа під час електронної інформаційної взаємодії працівник відокремленого підрозділу інформує громадянина України про відмову в оформленні паспорта громадянина України та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, зокрема наявними засобами електронних комунікацій (телефонний зв’язок, електронна пошта) або поштового зв’язку.
Недійсними військово-обліковими документами є, якщо:
- Військовозобовʼязаний знятий з військового обліку.
- Про військовозобовʼязаного не міститься даних в реєстрі військовозобовʼязаних "Оберіг".
- Дані в реєстр "Оберіг" є не повними та потребують уточнення.
- Військовозобовʼязаний вчасно не замінив приписне посвідчення на військовий квиток.
У такому та інших випадках, якщо уповноважений орган отримає інформацію про недійсність військово-облікового документа чоловіку буде відмовлено в отриманнізакордонного паспорта.
Як стати на військовий облік та оновити військово-облікові документи?
Для призовників (чоловіків віком від 18 до 25 років) існує можливість отримати паспорт за кордоном без подання такою особою військово-облікового документа.
У разі звернення на території України громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 25 років, стосовно якого відсутній запис в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон таке оформлення здійснюється відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302, Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152.
За результатами внесення до Єдиного державного демографічного реєстру відомостей про таких осіб під час оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон ДМС формує щодо таких громадян України перелік відомостей та передає їх Міноборони для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Взяття на військовий облік призовників здійснюється територіальним центром комплектування та соціальної підтримки за зареєстрованим/ задекларованим їх місцем проживання. Взяття на військовий облік громадян України, у яких відсутнє зареєстроване/задеклароване місце проживання, здійснюється визначеними Генеральним штабом Збройних Сил територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. Взяття на військовий облік здійснюється без проходження військово-лікарської комісії.
Для чоловіків, які мають статус військовозобовʼязаного можливості стати на військовий облік дистанційно, перебуваючи за кордоном не існує. Взяття на військовий облік в районному ТЦК та СП відбувається за особистої присутності в загальному порядку, який передбачений постановою КМУ №1487.
Правова підтримка
Якщо ви потребуєте консультації або допомоги у сфері військового обліку, мобілізації, отримання військово-облікових документів, фахівці юридичної компанії INSEININ можуть допомогти вам в даній сфері. Наші юристи мають значний досвід у сфері мобілізаційного права та здійснюють допомогу громадянам з моменту оголошення воєнного стану.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.
🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ