Практика

Спеціальний військовий облік військовозобовʼязаних

Спеціальний військовий облік військовозобовʼязаних
Військовий облік військовозобов’язаних та резервістів за призначенням поділяється на загальний і спеціальний.

На загальному військовому обліку перебувають не заброньовані за центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і закладами освіти незалежно від підпорядкування і форми власності на період мобілізації та на воєнний час. На загальному військовому обліку можуть перебувати військовозобовʼязані, які мають підстави для отримання відстрочки від мобілізації, передбачені ст.23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” окрім бронювання.

На спеціальному військовому обліку перебувають військовозобов’язані, заброньовані за центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями на період мобілізації та на воєнний час.

Тобто, спеціальний облік ведеться тільки стосовно осіб, які мають відстрочку від мобілізації у вигляді бронювання на підприємстві.

Яким чином можна стати на спеціальний військовий облік?

Зарахування військовозобовʼязаного на спеціальний військовий облік можливе лише після завершення процедури бронювання на підприємстві, тобто після отримання рішення Міністерства економіки про бронювання. Орган державної влади, інший державний орган, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа і організація видає військовозобов’язаному витяг із зазначеного рішення.

Водночас такі органи у п’ятиденний строк з дня видачі витягу військовозобов’язаному надсилають до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку повідомлення про бронювання військовозобов’язаного за формою згідно з додатком 5 для зарахування його на спеціальний військовий облік.

Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку на підставі рішення про бронювання військовозобов’язаних зараховує у строк не більше ніж п’ять робочих днів з дня його отримання такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.

Тобто, зарахування військовозобовʼязаного на спеціальний військовий облік відбувається самостійно районним ТЦК та СП на підставі витягу з наказу Міністерства економіки про бронювання. Додаткової участі військовозобовʼязаного у цій процедурі не вимагається. Після завершення або скасування бронювання військовозобовʼязаний підлягає переведенню зі спеціального на загальний військовий облік.

Консультація військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно постановки на спеціальний військовий облік та бронювання ви можете проконсультуватись з військовими адвокатами та юристами юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти займаються вирішенням найскладніших юридичних питань, які повʼязані з військовим обліком, бронювання, отриманням відстрочки.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері бронювання військовозобовʼязаних на підприємстві. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ