Практика

Письмова відмова у наданні відстрочки

Військовозобовʼязані, які мають підстави для відстрочки від мобілізації в період дії воєнного стану можуть реалізувати таке право шляхом безпосереднього звернення із заявою про надання відстрочки до районного ТЦК та СП, в якому перебувають на військовому обліку. До такої заяви в обовʼязковому порядку долучаються документи, які підтверджують право на відстрочку у відповідності до ст.23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Такі заяви розглядають спеціально утворені комісії з питань відстрочки. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.
Комісія повинна прийняти рішення протягом 7 днів з моменту подання документів. У випадку, якщо військовозобовʼязаному відмовлено у відстрочці видається письмова відмова у вигляді повідомлення про відмову у наданні відстрочки від мобілізації. В такій відмові зазначаються причини відмови, письмова відмова може видаватись особисто особі або засобами поштового звʼязку, електронною поштою.
Письмова відмова має затверджену форму та складається на основі додатку 7 постанови КМУ №560:
До моменту прийняття рішення про надання відстрочки військовозобовʼязаного не можуть мобілізувати на військову службу. Після того як ви отримали відмову в наданні відстрочки вас можуть направити на проходження військово-лікарської комісії. У випадку, якщо за станом здоровʼя ви придатні до служби може бути вручена повістка про відправку на військову службу.
Причинами відмови у наданні відстрочки можуть бути:
  • відсутність права на відстрочку у відповідності до ст.23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";
  • відсутність або недостатність документів, які надають право на відстрочку;
  • неправильне заповнення заяви про надання відстрочки від мобілізації;
  • порушення процедури подання документів на відстрочку від мобілізації;
  • неперубування на військовому обліку, відсутність військово-облікових документів;
  • порушення правил засвідчення документів, які додаються до заяви на відстрочку.

Оскарження відмови у наданні відстрочки від мобілізації

У випадку, коли комісія з питань відстрочки відмовила вам у наданні відстрочки незаконно таку письмову відмову можна оскаржувати до адміністративного суду. Позовну заяву можна подати протягом 6 місяців з моменту отримання письмової відмови.
Адміністративний суд зобовʼязаний прийняти рішення у справі протягом 2 місяців з моменту відкриття провадження. Потрібно розуміти, що сам судовий процес не надає права на відстрочку та не зупиняє процедуру мобілізації. Лише у випадку прийняття ухвали про забезпечення позову можливо зобовʼязати районний ТЦК та СП не мобілізовувати військовозобовʼязаного на час розгляду справи.
Якщо аргументів та доказів достатньо суд може прийняти рішення про скасування рішення про відмову в наданні відстрочку та зобовʼязати районний ТЦК та СП надати довідку про відстрочку. Додатково рішення суду першої інстанції можна оскаржити до апеляційного суду.

Допомога військового адвоката

У випадку, якщо вам протиправно відмовили у наданні відстрочки ви можете звернутись за консультацією до адвокатів та юристів юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці можуть детально дослідити вашу справу та у випадку наявності підстав надати повний супровід та підтримку у процедурі оскарження відмови у наданні відстрочки від мобілізації.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оформлення відстрочки від мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-06-07 11:50