Практика

Автоматичне продовження інвалідності в період військового стану

Встановлення групи інвалідності відбувається спеціалізованими медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК). Інвалідність може бути встановлена безтерміново або ж на визначений термін з датою чергового переогляду.

Датою встановлення інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності потерпілому від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання у відсотках вважається день надходження до комісії документів. Інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) такого потерпілого встановлюються до першого числа місяця, що настає за місяцем, на який призначено повторний огляд. Проте в період дії військового стану довідки МСЕК про інвалідність автоматично продовжуються.

Який термін дії довідки МСЕК про інвалідність в період дії військового стану?

30 березня 2022 року постановою КМУ були внесені зміни щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану.

Відповідно до нових правил повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування.

При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

Тобто в період дії військового стану всі довідки МСЕК про інвалідність вважаються автоматично продовженими, а дата переогляду переноситься на строк після припинення військового стану.

Які проблеми можуть виникнути?

Часто органи державної влади та місцевого самоврядування ігнорують дану норму законодавства та не надають пільги особам інвалідність, яких закінчилась в період дії військового стану. Часто це ж відбувається у питанні звільнення з військової служби та отримання відстрочки на підставі наявності членів роини з інвалідністю. В такому випадку необхідно звертатись за допомогою до адвоката, який допоможе вирішити це питання. Юридична компанія INSEININ комплексно займається питаннями отримання інвалідності та продовження дії довідки МСЕК в період дії військового стану.
Якщо ви бажаєте отримати консультацію адвоката стосовно отримання або продовження дії довідки МСЕК достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ