Практика

Оскарження відмови у наданні відстрочки від мобілізації

Оскарження відмови у наданні відстрочки від мобілізації
Наразі в Україні діє загальна мобілізація військовозобовʼязаних громадян. Тобто призову на військову службу підлягають всі військовозобовʼязані, окрім категорії громадян, які мають відстрочку від мобілізації. Підстави для відстрочки від призову передбачені статтею 23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Для реалізації права на відстрочку військовозобовʼязаний повинен особисто звернутись до районного ТЦК та СП із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу та документами, які надають на це право.

Проте доволі часто ТЦК та СП протиправно відмовляє у праві на відстрочку та видає мобілізаційне розпорядження, за яким відбувається призов на військову службу. Такі дії можливо оскаржити на етапі вручення мобілізаційного розпорядження або безпосереднього перебування на військовій службі.

У випадку, якщо вам відмовили у наданні відстрочки та призвали на військову службу такі дії також можливо оскаржити.

Які докази необхідно зібрати для оскарження

Для того, щоб успішно оскаржити відмову у наданні відстрочки необхідно подбати про докази справи. В першу чергу мова йдеться про документи, які надають право на відстрочку та заява, з якою військовозобовʼязаний звертався для отримання відстрочки. Також необхідно отримати письмовий варіант відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу із вказаною причиною відмови.

Важливо отримати докази подання документів та заяви про надання відстрочки, це можуть бути вхідний номер кореспонденції або трекінг-номер з укрпошти.

Процедура оскарження відмови у наданні відстрочки

Для оскарження відмови у наданні відстрочки краще за все подавати позовну заяву до адміністративного суду за місце знаходження позивача або відповідача. В позовній заяві необхідно викласти фактичні обставини справи, а також у казати на конкретні порушення норм матеріального права, які були допущені зі сторони ТЦК та СП при прийнятті рішення про відмову у наданні відстрочки. До позовної заяви обовʼязково необхідно долучати докази порушення прав військовозобовʼязаного.

Результати оскарження відмови у наданні відстрочки

В судовому процесі можливо визнати рішення про відмову у наданні відстрочки протиправним та зобовʼязати районний ТЦК та СП надати таку відстрочку. У випадку, якщо особу вже було призвано на військову службу можливо вимагати скасування такого призову.

Супровід військового адвоката

Військові спеціалісти юридичної компанії INSEININ здійснюють юридичну підтримку оскарження відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу на кожному етапі справи. Ми надаємо консультації стосовно оскарження відмови у наданні відстрочки, звільнення з військової служби та підстав для відстрочки. Якщо ви бажаєте отримати консультацію наші спеціалісти зможуть вас проконсультувати по телефону або в офісі.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження відмови у наданні відстрочта захисту військовозобовʼязаних. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ