Практика

Визнання підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення

Визнання підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення
Під час мобілізації в Україні військовозобовʼязані, які заброньовані за підприємством мають право на отримання відстрочки від призову, а також на здійснення закордонних відряджень. Серед підприємств, які мають право на бронювання співробітників є критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Статус такого підприємства набувається шляхом подачі звернення до центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, органу державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України (за сферою управління чи галуззю національної економіки), або до обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, або обласної, Київської та Севастопольської міських військових/військово-цивільних адміністрацій (у разі їх утворення).

Звертатись до відповідних органів необхідно у разі відповідності підприємства критеріям зазначеним у пункті 2 Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р № 76.
Важливо, що підставою для прийняття рішення про визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період є відповідність трьох або більше критеріям.
До звернення додавати копії підтвердних документів, а також інформацію про подання підприємством в установленому законодавством порядку податкової звітності за останній календарний квартал, що підтверджується копією податкової декларації з відмітками (штампами) контролюючого органу, який отримав податкову декларацію, із зазначенням дати її отримання або квитанцією про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв’язку або квитанцією контролюючого органу, на який покладено функції щодо результатів перевірки та прийняття пакета звітних документів платників податків, або поштовим повідомленням з відміткою про вручення контролюючому органу у разі надсилання податкової декларації поштою.

Крім того, надавати інформацію: про ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ; податковий номер платника податків; повне та скорочене найменування підприємства; критерії, яким відповідає підприємство.
Перелік обов’язкових підтвердних документів та інформації:
П.1 Довідка контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство, про те, що загальна сума сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, та сума сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період.

П.2 Довідка відповідного обслуговуючого банку про те, що сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період.

П.3 Витяг з Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83

П.4 Підтвердні документи та інформація про відповідність Критеріям, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для галузі національної економіки у сфері освіти і науки.

П.5 або Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи або Витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства.

П.6 Довідка, надана підприємством, про те, що розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р. (відповідно до даних Держстату).

П.7 Підтвердні документи та інформація, що підприємство є резидентом Дія Сіті.
Відповідний орган зобов’язаний у строк не більше ніж 10 робочих днів з дня його отримання розглянути таке звернення та прийняти одне з рішень:
  • про відповідність підприємства критеріям, зазначеним у пункті 2 Порядку, і визначення його критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
  • про невідповідність підприємства критеріям, зазначеним у пункті 2 Порядку.
Підтвердження статусу критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється підприємством не рідше ніж один раз на рік.

Консультація адвоката з питань бронювання

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно бронювання та визнання підприємства критично важливим ви можете проконсультуватись з адвоктами та юристами юридичної компанії INSEININ, які займаються питаннями бронювання на підприємстві. Наші спеціалісти здійснюють допомогу в бронюванні, підготовки процесуальних документів, отримання статусу критично важливого підприємства та отримання відстрочки в районному ТЦК та СП на підставі бронювання.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері бронювання військовозобовʼязаних на підприємстві. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ