Практика

Відповідальність за підробку висновку ВЛК, тимчасового посвідчення

Відповідальність за підробку висновку ВЛК, тимчасового посвідчення
В період дії військового стану поширеним стали випадки підробки військово-облікових документів та висновків військово-лікарської комісії ВЛК. Підробка робиться з метою ухилення від призову на військову службу або незаконного перетину державного кордону. Часто військовозобовʼязані самостійно підробляють документи або користуються “послугами” Telegram-каналів.

Виявити підробку доволі просто. Прикордонники під час перетину кордону можуть зробити запит до ТЦК та СП, який видавав нібито тимчасове посвідчення про непридатність до військової служби. Відповідно інформація про перебування на військовому обліку та проходження військово-лікарської комісії не підтверджується, що є ознакою підробки таких документів.

В інтернеті доволі часто трапляються сервіси з купівлі таких документів, проте варто памʼятати, що всі отримані таким чином документи є підробленими та не дають права на виїзд за кордон.

Відповідальність за підробку документів

Підробка тимчасового посвідчення або висновку ВЛК підпадають під ч.1 ст.358 Кримінального кодексу України. Такі дії караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів (17000 грн) доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

У випадку, якщо особа намагається використати підроблений документ задля ухилення від призову на військову службу або перетину кордону відповідальність може наставати за ч.4 ст.358 КК карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Як показує судова практика відповідальність по ч.358 ст може наступити за наступні дії:

  • підробку військово-облікових документів та висновку ВЛК;
  • замовлення підроблених документів через мережу “Інтернет”;
  • використання підроблених документів задля ухилення від військової служби;
  • використання підроблених документів для незаконного перетину кордону;

Судова практика по 358 ст КК

У справі № 307/1650/22 суд за підробку та використання військово-облікових документів обрав наступне покарання:
за ч. 5 ст. 27 і ч.1 ст. 358 КК України - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень;

за ч.4 ст. 358 КК України - штраф у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

У справі № 307/1040/23 суд вирішив Призначити за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358 КК України покарання у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 1700 грн.
Призначити за ч. 4 ст. 358 КК України покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 850 грн.

Тобто, можна дійти висновку, що суд в основному обирає санкцію у вигляді грошового штрафу, обмеження волі як міра покарання не застосовується.
Відповідальність за підробку висновку ВЛК, тимчасового посвідчення
Відповідальність за підробку висновку ВЛК, тимчасового посвідчення

Допомога адвоката

Адвокати та спеціалісти юридичної компанії INSEININ займаються питання підробки військово-облікових документів та висновку ВЛК. У випадку, якщо вам висунуто звинувачення по 358 ст КК України ви можете проконсультуватись у наших спеціалістів по телефону або в офісі, а також у випадку необхідності замовити супровід кримінального адвоката.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері підробки військово-обліковиї документів. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі кримінальної справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ