Практика

Відповідальність за відмову від проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)

Відповідальність за відмову від проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)
Військовозобовʼязані, які перебувають на військовому обліку зобовʼязані дотримуватись правил ведення військового обліку. Однією з вимог є регулярне проходження військово-лікарської комісії та оновлення військово-облікових даних.

Відповідно до Наказу МОУ №402 висновок ВЛК діє 1 рік. Тобто військовозобовʼязані повинні один раз на рік проходити медичне обстеження в ТЦК та СП. Виклик на медичний огляд може відбуватися повісткою на уточнення військово-облікових даних, яка вручається особисто військовозобовʼязаному. Потрібно розуміти, що проходження ВЛК є не правом, а обовʼязком військовозобовʼязаного, за порушення якого може наставати відповідальність.

Яка відповідальність передбачена за ігнорування медичного огляду в ТЦК та СП

У випадку, якщо військовозобовʼязаний відмовляється від вручення повістки або проходження ВЛК в ТЦК та СП за такі дії може наставати адміністративна відповідальність за ст.210 КУпАП.

Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -
тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн).

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У випадку здійснення правопорушення повинен бути складений протокол про вчинення адміністративного правопорушення. Протокол повинен бути складений за особистої присутності військовозобовʼязаного. У випадку ухилення особи від складання протоколу його може бути доставлено працівниками поліції до ТЦК та СП.

ТЦК та СП займається розглядом протоколу та винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Допомога військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ професійно здійснють захист прав військовозобовʼязаних та військовослужбовців в тому числі під час проходження війсськово-лікарської комісії. У випадку, якщо ви отримали неправомірний висновок ВЛК ми можемо допомогти вам його оскаржити.
Ми надаємо наступні послуги:
  • дослідження медичних документів на рахунок ступеня придатності до військової служби;
  • дослідження підстав для оскарження висновку ВЛК;
  • повний супровід оскарження висновку ВЛК;
  • оскарження постанови про притягнення до відповідальності за порушення правил ведення військового обліку.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження висновку ВЛК. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ