СІМЕЙНИЙ АДВОКАТ

Нотаріальний договір про визначення місця проживання дитини

Нотаріальний договір про визначення місця проживання дитини
Інколи в подружжі трапляються ситуації коли батьки дитини проживають окремо або взагалі розлучились. Логічним постає питання: з ким із батьків буде проживати дитина (діти) після розлучення.

Відповідно до ст.160 Сімейного кодексу місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.

Тобто місце проживання дитини може визначатись за спільною згодою (договором) батьків, у випадку якщо між подружжям виник спір - це питання може бути вирішене органом опіки та піклування або судом.

Як укласти договір про визначення місця проживання дитини?

Договір щодо здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини укладається у нотаріальній формі за фізичної присутності двох із подружжя.

Для укладення такої угоди необхідно надати документи:
  • паспорт громадянина України матері та батька дитини;
  • свідоцтво про народження дитини (дітей);
  • документи, які підтверджують право власності на житлове приміщення.

В такому договорі вирішується питання з ким із батьків буде проживати дитина та за якою адресою. Такі дії не позбавляють іншого з подружжя батьківських прав стосовно виховання дитини та проживання разом з нею.

Важливо, що така угода ніяким чином не обмежує батьківські права. Подружжя мають рівні права та обовʼязки стосовно дитини та зобовʼязані виховувати, піклуватись та утримувати дітей в однаковому обсягу.

В нотаріальній угоді також визначається порядок сплати аліментів на дитину, розмір, періодичність оплати. Можливо встановити як тверду суму аліментів так і відсоток від доходу.

Наслідки укладення договору про визначення місця проживання дитини

Така угода лише вирішує сімейно-правові проблеми з питань проживання дитини, сплати аліментів, виховання та утримання дітей тощо. Дана домовленість не є підставою для обмеження або позбавлення батьківських прав.

Також, якщо подружжя вирішило визначити місце проживання дитини разом з батьком це не можна вважати самостійним вихованням дитини батьком. Лише у випадку, якщо дружина систематично порушує умови нотаріального договору та цьому є відповідні докази це є підставою для звернення до суду для встановлення факту самостійного виховання дитини батьком. Детальніше тут.
Нотаріальний договір про визначення місця проживання дитини
Нотаріальний договір про визначення місця проживання дитини

Допомога сімейного адвоката

У випадку, якщо ви бажаєте в добровільному порядку визначити місце проживання дитини шляхом укладення нотаріального договору ви можете звернутись за консультацією до сімейного адвоката юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти допоможуть скласти вам проект договору, для того щоб врегулювати всі правовідносини стосовно виховання та утримання дітей.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері розлучення подружжя та визначення місця проживання дитини .Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі визначення місця проживання дитини.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ