Практика

Встановлення факту самостійного виховання дитини

Інколи трапляються випадки, що після розлучення батько самостійно займається вихованням дитини. В таких випадках мати проживає окремо від дитини або самоусувається від її виховання. Також інколи мати виїжджає за кордон для влаштування свого особистого життя, фактично повністю залишаючи дитину на вихованні батька. В таких ситуаціях можна вважати, що батько самостійно виховує дитину. Для того щоб юридично закріпити цей факт та породити всі необхідні права, обовʼязки та наслідки необхідно звернутися до суду.

Для чого потрібно встановлювати факт самостійного виховання дитини?

Отримання відстрочки від призову на військову службу

Якщо ви батько-одинак та самостійно виховуєте дитину вам необхідно задуматись над встановленням факту самостійного виховання дитини. Відповідно до Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років не підлягають призову на військову службу. Проте якщо ви подасте до військкомату заяву про надання відстрочки у звʼязку з тим, що самостійно виховуєте дитини, то гарантовано отримаєте відмову та будете призвані на військову службу. Причиною відмови буде те, що РТЦК та СП не встановлює факти, а надає відстрочку вже з тих документів, в яких ці факти вже встановлені. Тобто, якщо отримати рішення суду, в якому буде зазначено, що ви дійсно самостійно виховуєте дитину, то в такому випадку вам нададуть відстрочку.

Звільнення з військової служби

Відповідно до Закону “Про військовий обовʼязок і військову службу” військовослужбовці можуть звільнитись з військової служби на підставі самостійного виховання дитини віком до 18 років. Проте для звільнення також не достатньо надати командиру військової частини документи, які підтверджують дані обставини. Щоб звільнитись спочатку необхідно в рамках окремого провадження встановити той факт, що ви є батьком-одинаком і після цього подавати рапорт на звільнення.

Як встановити факт самостійного виховання дитини в суді?

Для того щоб отримати рішення суду в першу чергу потрібно скласти заяву про встановлення факту самостійного виховання дитини. В заяві необхідно в першу чергу пояснити юридичну мету, якої ви хочете досягти, це може бути необхідність для подальшого оформлення документів щодо соціальної допомоги на дитину, яка виховується тільки одним із батьків, вирішення питань щодо переміщення дитини без документального оформлення згоди від матері.
Також до заяви необхідно долучити докази того, що ви самостійно виховуєте дитину, такими доказами можуть бути:
 • рішення суду про розлучення зі встановленням місця проживання дитини;
 • нотаріально посвідчений Договір про участь у вихованні дитини;
 • договір оренди житлового приміщення;
 • довідка про осіб, що спільно проживають;
 • акт обстеження житлово-побутових умов;
 • документи, що матір дитини перебуває за кордоном.

Як може допомогти військовий адвокат?

Спеціалісти юридичної компанії INSEININ займаються вирішенням військових питань з моменту оголошення військового стану. Ми займаємось комплексом послуг стосовно надання відстрочки та звільнення з військової служби. Ми можемо супроводити вашу справу по встановлені факту самостійного виховання “під ключ”. Тобто допоможемо вам зібрати всі необхідні документи та отримати судове рішення.
В рамках нашого супроводу ви отримаєте:
 • консультації з приводу встановлення факту самостійного виховання дитини;
 • консультації з приводу мобілізації та звільнення з військової служби;
 • допомогу в зборі доказів та документів, необхідних для судового процесу;
 • подачу заяви про встановлення юридичного факту до суду;
 • представництво інтересів на суд;
 • отримання судового рішення та його виконання;
 • допомогу в отриманні відстрочки або звільненні з військової служби.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення зі всіма необхідними документами на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ