Практика

Відстрочка від мобілізації за станом здоров'я

Відстрочка від мобілізації за станом здоров'я
Під час мобілізації не всі військовозобовʼязані підлягають призову на військову службу. В першу чергу це стосується осіб, які не можуть проходити військову службу за станом здоровʼя. В обовʼязковому порядку для всіх осіб під час призову відбувається медичний огляд військово-лікарською комісією.

ВЛК може поставити один з наступних висновків:
  • придатний;
  • непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний стан;
  • непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • тимчасово непридатний до військової служби з переглядом.

Висновок ВЛК приймається на підставі медичного огляду та наявних проблем зі здоровʼям, які документально підтверджені. Особи, які визнані придатними або обмежено придатними до військової служби підлягають мобілізації на військову службу.

При отриманні висновку про тимчасову непридатність з переглядом можна отримати відстрочку на підставі абзацу 3 статті 23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. У разі отримання висновку про непридатність військовозобовʼязаний підлягає виключенню з військового обліку та має право на отримання статусу невійськовозобовʼязаного.

Підстави для отримання відстрочки за станом здоровʼя

Рішення про ступінь придатності до військової служби військовозобовʼязаного приймається військово-лікарською комісією в районному ТЦК та СП. Кожний військовозобов’язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей. Також військовозобовʼязані повинні надати медичну карту, а також за наявності медичні документи, які підтверджують ті чи інші проблеми зі здоровʼям.

Лікарі військово-лікарської комісії приймають рішення про ступінь придатності до військової служби на підставі критерії, які встановлені Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України. Рішення приймається на підставі даних критеріїв та оформляється довідкою ВЛК про ступінь придатності до військової служби.

Для відстрочки необхідно отримати висновок ВЛК про тимчасову непридатність або висновок про непридатність з виключенням з обліку. За другим висновком відбувається повне виключення з військового обліку.

Дані критерії мають доволі чіткий перелік хвороб для визначення ступеня придатності до військової служби.

З орієнтовним переліком хвороб для отримання висновку про непридатність до військової служби можна ознайомитись тут.
З повним переліком хвороб для отримання висновку про тимчасову непридатність з переглядом можна ознайомитись тут.

Оскарження рішення ВЛК

Доволі часто військово-лікарські комісії районних ТЦК та СП не дотримуються критеріїв та норм проходження медичного огляду військовозобовʼяазними і як наслідок ставлять неправомірні висновки про ступінь придатності до військової служби. У разі наявності підстав такі рішення можливо оскаржити.

Для початку необхідно зʼясувати в чому саме полягає порушення. Якщо є питання стосовно процедури проходження медичного огляду, то таке рішення ВЛК краще оскаржувати до адміністративного суду. У випадку, якщо лікарями встановлений невірний ступінь придатності до військової служби потрібно оскаржувати до вищестоящої ВЛК. За результатами такого оскарження можливо добитись скасування неправомірного висновку та призначення перегляду.

Допомога військового адвоката

У випадку, якщо ви маєте проблеми зі здоровʼям, проте не впевнені чи надають вони вам право на отримання відстрочки від мобілізації - можете звернутись за допомогою до військових адвокатів та юристів юридичної компанії INSEININ.

Ми маємо профільних спеціалістів, які займаються спеціалізовано питаннями військово-лікарської експертизи. Наші фахівці на основі ваших документів можуть встановити ступінь придатності до військової служби на який ви маєте право.

У випадку наявності підстав ми також здійснюємо повний супровід процедури оскарження висновку військово-лікарської комісії.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовослужбовців та оскарження висновку ВЛК. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).
🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ