Практика

Заява на перегляд постанови ВЛК

Заява на перегляд постанови ВЛК
Військовозобовʼязані та військовослужбовці, які не погоджуються з висновком військово-лікарської комісії мають право оскаржити таке рішення шляхом подання заяви на перегляд до вищестоящої ВЛК або до Центральної ВЛК.
Подача заяви на перегляд постанови ВЛК складається з кількох послідовних кроків
1. Визначення строку оскарження рішення ВЛК
Порядок оскарження рішення ВЛК регулюється законом “Про звернення громадян”. Відповідно рішення військово-лікарської комісії може бути оскаржено протягом одного місяця з моменту його отримання військовозобовʼязаним або військовослужбовцем. У випадку пропущення цього строку одночасно із заявою на перегляд потрібно подавати заяву про поновлення пропущеного строку.
2.Встановлення підстав для оскарження висновку ВЛК
Для подачі заяви на перегляд краще за все попередньо зʼясувати наявність підстав для оскарження такого висновку. Підставами можуть бути порушення наказ МОУ №402 лікарями військово-лікарської комісії. Наприклад замість статті 64б військовослужбовцю було поставлено статтю 64в. Для того, щоб зʼясувати чи є сенс в даному випадку оскаржувати рішення ВЛК можливо самостійно або за допомогою військового адвоката встановити наявність або відсутність підстав для оскарження такої постанови.
Підстави для оскарження рішення ВЛК
3.Підготовка доказів та медичних документів
До заяви на перегляд рішення ВЛК краще за все долучати документи, в яких зафіксовані діагнози та стан здоровʼя та які свідчать про помилковість такого висновку та необхідність здійснення переогляду.
Такими документами можуть бути:
  • виписка зі стаціонарного лікування;
  • консультація лікаря;
  • епікриз;
  • мрт або кт-дослідження.
4.Підготовка заяви на перегляд висновку ВЛК
Заява на перегляд готується у формі скарги. В заяві обовʼязково необхідно вказувати орган, до якого вона подається, дані про заявника (ПІБ, адреса реєстрації, ІПН, номер військового квитка), постанова ВЛК, яка оскаржується, підстави оскарження та в чому конкретно полягають порушення. В заяві необхідно чітко і на основі наказу МОУ №402 пояснити в чому сам оскаржуваний висновок ВЛК є неправомірним. Заява підписується особисто заявником або його представником.
5.Подача заяви на перегляд висновку ВЛК
Заява подається особисто заявником або його адвокатом до вищестоящої ВЛК або ЦВЛК засобами поштового звʼязку або особисто. Підтвердженнями отримання такої заяви є лист-опис з пошти або вхідний номер кореспонденції.
6.Отримання результатів оскарження
За результатами оскарження вышестоящий орган може задовольнити або відхилити подану заяву. У разі позитивного розгляду особі назначається переогляд із урахуванням результатів оскарження.

Супровід військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ здійснюють повний супровід оскарження висновку військово-лікарської комісії. Проте ми оскаржуємо лише протиправні висновки, які не відповідають стану здоровʼя військовозобовʼязаного або військовослужбовця. Якщо ви бажаєте оскаржити висновок ВЛК ви можете надіслати свої медичні документи нашим спеціалістам на визначення перспектив такого оскарження. У випадку наявності підстав ми зможемо супроводити процедуру оскарження такого рішення.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовослужбовців та оскарження висновку ВЛК. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ