Практика

Оформлення постійного стороннього догляду без компенсації

Оформлення постійного стороннього догляду без компенсації
Здійснення постійного стороннього догляду на непрофесійній основі в період дії військового стану є підставою для отримання відстрочки від призову на військову службу, звільнення з військової служби. Встановлення такого догляду за особами, які його потребують може здійснюватись з компенсацією або без компенсації. В даній статті мова йде про встановлення догляду без отримання компенсації фізичній особі.

Процедура встановлення догляду без компенсації

Встановити постійний сторонній догляд без компенсації можливо лише над особою з інвалідністю І-ІІ групи або над особою, яка такого догляду потребує. Необхідність догляду за особою вирішується медико соціальною експертною комісією (МСЕК) або лікарсько-консультативною комісією (ЛКК).

Тобто для встановлення догляду над особою необхідно мати один з наступних документів:
  • довідка МСЕК про інвалідність І-ІІ групи;
  • довідка МСЕК про інвалідність із записом в п.12 про необхідність постійного стороннього догляду;
  • довідка ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду.
Довідка ЛКК
Довідка ЛКК
Для встановлення догляду необхідно звернутись до Управління соціального захисту населення органу місцевого самоврядування за адресою реєстрації місця проживання особи, яка потребує постійного стороннього догляду. Метою такого звернення є отримання акту встановлення факту здійснення догляду за особою.

Для встановлення догляду без компенсації необхідно подати наступні документи:
  1. Заява про здійснення догляду на імʼя начальника відділу соціального захисту населення.
  2. Копії документів, що посвідчують особу заявника та особу та особу, за якою здійснюється догляд.
  3. Копія документів, які підтверджують родинні звʼязки.
  4. Довідка МСЕК про інвалідність або довідка ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду.
Важливо, що акт встановлення факту здійснення догляду видається лише особам, які фактично надають такий догляд. Орган місцевого самоврядування з метою підтвердження даного факту може здійснювати обстеження житлово-побутових умов сімʼї та складати відповідний акт.
Акт встановлення факту здійснення догляду за правилами видається протягом 5 днів з моменту звернення.
Акт встановлення факту здійснення догляду
Акт встановлення факту здійснення догляду

Консультація адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно оформлення постійного стороннього догляду за особою юристи та адвокати юридичної компанії INSEININ зможуть надати вам професійну юридичну консультацію. Також наші військові адвокати здійснюють допомогу та супровід процедури звільнення з військової служби, отримання відстрочки, а також перетину кордону на підставі здійснення постійного стороннього догляду за особою.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері встановлення постійного стороннього догляду. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ