Практика

Чи потрібна відстрочка для перетину кордону

В період дії воєнного стану існують обмеження на виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років. Проте заборона на перетин кордону не є абсолютною, деякі категорії чоловіків мають право на перетин державного кордону, за наявності певних документів. Наразі виникають різноманітні колізії та непорозуміння стосовно документів, які необхідно мати під час виїзду. Зокрема важливо зрозуміти, чи потрібно офіційно оформляти відстрочку від мобілізації, та у яких випадках.

В яких випадках відстрочку можуть запитувати

Підстави, за якими можна перетнути державний кордон регулює постанова КМУ №57. Відповідно до даного нормативно-правового акта існує дві категорії чоловіків, які можуть перетину державний кордон в період дії воєнного стану. Відповідно до п.2-6 даної постанови право на виїзд мають військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Дане правило не поширюється на студентів, аспірантів, докторантів, а також педагогічних працівників закладів освіти.

Відповідно інспектори прикордонної служби мають право запитувати у військовозобовʼязаного на пункті пропуску документи, які підтверджують надання відстрочки від мобілізації за тією підставою, за якою здійснюється виїзд за кордон. Підтвердженням оформлення відстрочки може бути довідка з ТЦК та СП, а також військово-обліковий документ з відмітками та записами про оформлену відстрочку. Додатково для перетину військовозобовʼязані в обовʼязковому порядку повинні мати актуальні військово-облікові документи та документи, які підтверджують підставу для виїзду.

В яких випадках відстрочку можуть не запитувати

Відповідно до п.2-1 Постанови КМУ 560 також міститься перелік підстав для виїзду, які не мають вимоги попереднього оформлення відстрочки.

Відповідно право на перетин кордону без оформленої відстрочки можуть вимагати наступні особи:
  1. Які мають інвалідність І,ІІ, ІІІ групи.
  2. Які супроводжують дружину з інвалідністю за межі України.
  3. Які супроводжують одного з батьків або батьків дружини з інвалідністю І, ІІ групи за межі України.
  4. Які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України.
  5. Які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
  6. Які здійснюють постійний догляд за особами, які потребують постійного стороннього догляду і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України.
  7. Які є опікунами осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними, які супроводжують таких осіб для виїзду за межі України.

У таких випадках чоловіки повинні мати документи, які підтверджують право на перетин державного кордону, а також актуальний військово-обліковий документ.

Які проблеми можуть виникати?

Доволі часто інспектори прикордонної служби протиправно відмовляють чоловікам віком від 18 до 60 років у перетині державного кордону. Причинами відмови можуть слугувати відсутність підтвердження відстрочки від мобілізації, навіть у випадках, коли наявність такої відстрочки не вимагається законом.

В такому випадку, ви можете вимагати надання письмового рішення про відмову у перетині кордону із вказівкою на причину, по якій було відмовлено. Дану відмову можна оскаржити до вищестоящого органу або до адміністративного суду.

Юридична підтримка

У випадку, якщо у вас залишились питання стосовно перетину кордону або оформлення відстрочки на законних підставах в період дії воєнного стану, ви можете звернутись за консультацією до профільних адвокатів та юристів юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці мають значний практичний досвід у питаннях перетину кордону та зможуть допомогти вам на будь-якому етапі справи.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-07-31 14:33