Відповідно до норм чинного законодавства військовозобовʼязані мають право оформити відстрочку від мобілізації, якщо члени їхньої родини загинули або пропали безвісти в зоні АТО або під час воєнного стану. Юристи юридичної компанії детально розглянули, хто може оформити відстрочку на даній підставі, та які документи для цього потрібні.
Хто має право на оформлення відстрочки від мобілізації?
Відповідно до п.3, 4 ч.3 ст.23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" право на відстрочку мають військовозобовʼязані чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час:
- проведення антитерористичної операції;
- здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.
Увага, мова йде про військовослужбовців, які безпосередньо загинули або зникли безвісти під час бойових дій, участі у забезпеченні антитерористичної операції, під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях або забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час воєнного стану.
Якщо у військовозобовʼязаного родичі є цивільними громадяни, які загинули або пропали безвісти внаслідок воєнних дій, цей факт не дає право на оформлення відстрочки від мобілізації.
Документи, які дають право на відстрочку
Для оформлення відстрочки військовозобовʼязаним, родичі яких загинули або пропали безвісти під час дії воєнного стану необхідно подавати наступі документи:
- Документи, що підтверджують родинні зв’язки: свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці або посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, в якому проставляється відмітка про норму Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, витяг із Єдиного державного реєстру ветеранів війни.
- Рішення суду про визнання особи зниклою безвісти за особливих обставин або документи, які підтверджують факт загибелі (смерті) під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях або забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час воєнного стану.
Для оформлення відстрочки військовозобовʼязаним, родичі яких загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції:
- Витяг із наказу Антитерористичного центру при СБУ про залучення до безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;
- Документи, що підтверджують родинні зв’язки (у тому числі посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці або посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, в якому проставляється відмітка про норму Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, на підставі якої особі надано статус, або витяг із Єдиного державного реєстру ветеранів війни),
- Рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою або рішення суду про оголошення особи померлою у порядку, визначеному Цивільним кодексом України, витяг із Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у порядку, визначеному Законом України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”, повідомлення командира військової частини щодо визнання військовослужбовця безвісно відсутнім, або витяг із відповідного наказу командира військової частини у порядку, визначеному Порядком виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх.
Для отримання відстрочки військовозобовʼязаний повинен звернутись із заявою про надання відстрочки від мобілізації до районного ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку. Комісія з питань відстрочки досліджує документи та приймає рішення про надання відстрочки. Самому військовозобовʼязаному видається довідка про відстрочку, а відомості про відстрочку вносяться до реєстру військовозобовʼязаних "Оберіг". Військовозобовʼязані, які оформили відстрочку за даною підставою не підлягають мобілізації та можуть перетинати кордон в період дії воєнного стану.
Допомога військового адвоката
Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно оформлення відстрочки від мобілізації ви можете звернутись за консультацією до профільних юристів юридичної компанії INSEININ. Якщо вам потрібний супровід в оформленні відстрочки або оскарженні відмови в її наданні, ми також зможемо вам допомогти.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оформлення відстрочки від мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.
🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲