Практика

Довідка про перебування на постійному консульському обліку. Як стати на постійний консульський облік

Громадяни України, які в законному порядку оформили виїзд на постійне місце проживання за кордон можуть стати на постійний консульський облік в країні перебування. Чинне законодавство не містить санкцій за непостановку на консульський облік, проте це має безліч переваг, саме тому нехтувати цією процедурою не потрібно.

Постійний консульський облік - це реєстрація інформації про місце проживання за межами України громадян України, які постійно проживають за кордоном (оформили в установленому законодавством порядку документи для виїзду за кордон на постійне проживання або документи для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово).

Процедура взяття на постійний консульський облік

Ведення консульського обліку проводиться закордонними дипломатичними установами відповідно до розподілу консульських округів закордонних дипломатичних установ України. Одночасне перебування особи на консульському обліку у більш ніж одній закордонній дипломатичній установі України не допускається.

Для того щоб стати на постійний консульський облік необхідно подати відповідну заяву. Заяви можуть бути подані під час особистого прийому або дистанційно - засобами поштового зв’язку або в електронній формі з використанням відповідних технічних і програмних засобів.
До заяви про взяття на постійний консульський облік необхідно долучати наступні документи:
 1. одна фотокартка розміром 10 × 15 сантиметрів;
 2. паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки даних паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Для взяття на тимчасовий консульський облік також може бути наданий дипломатичний паспорт України або службовий паспорт України та копія сторінки даних відповідного паспорта;
 3. копія сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою, що підтверджує факт оформлення в установленому законодавством порядку документів для виїзду за кордон на постійне проживання або документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово;
 4. копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);
 5. копія довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання або паспорта громадянина України у формі книжечки (за наявності таких документів) - для взяття на тимчасовий консульський облік;
 6. копія виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в такій іноземній державі (у разі наявності);
 7. копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території іноземної держави, яка належить до консульського округу закордонної дипломатичної установи України, до якої подається заява про взяття на консульський облік;
 8. оригінал документа про сплату консульського збору;
Зразок заяви про взяття на консульський облік
Заява про взяття на консульський облік
Заява разом з доданими документами розглядається протягом 10 днів. За результатами такого розгляду має бути видана довідка про перебування на постійному консульському обліку.
Строк перебування на постійному консульському обліку необмежений. Особа, яка перебуває на постійному консульському обліку, зобов’язана кожні десять років звертатися до закордонної дипломатичної установи України для актуалізації даних про себе. Актуалізація даних, що містяться в обліковій картці, відбувається шляхом подання заяви довільної форми.

Особливості взяття на консульський облік військовозобовʼязаних громадян

Військовозобовʼязані громадяни мають дотримуватись особливостей взяття на постійний консульський облік. До заяви про взяття на консульський облік долучається копія довідки про зняття з реєстрації місця проживання у звʼязку з виїздом на постійне місце проживання за кордон. Для зняття з реєстрації місця проживання спочатку необхідно знятися з військового обліку та довідку з ТЦК та СП про вилучення військово-облікових документів, у звʼязку з виїздом на ПМП за кордон. Якщо цього не зробити не вдасться зняти місце реєстрації в Україні та відповідно отримати печать в ДМС про оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон. Також відповідно стати на постійний консульський облік буде неможливим.

Оскарження відмови у взятті на постійний консульський обліку

Дипломатичні установи часто можуть відмовляти громадянами у взятті на консульський облік. Причинами відмови можуть бути відсутність всіх необхідних документів для оформлення довідки, а також порушення процедури. Якщо відмова є протиправною її можна оскаржувати до адміністративного суду або до МЗС.
Довідка про перебування на консульському обліку
Довідка про перебування на консульському обліку

Допомога адвоката в отриманні довідки про перебування на постійному консульському обліку

Адвокати юридичної компанії INSEININ здійснюють супровід процедури виїзду на постійне місце проживання, а також взяття на постійний консульський облік.

Наша компанія надає наступні послуги:
 1. Консультація адвоката стосовно оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон.
 2. Консультація адвоката стосовно процедури отримання довідки про перебування на постійному консульському обліку.
 3. Повний супровід процедури оформлення виїзду/залишення на постійне місце проживання за кордон.
 4. Супровід процедури зняття з військового обліку, у звʼязку з виїздом на ПМП за кордон.
 5. Супровід процедури отримання довідки про зняття з реєстрації місця проживання в Україні.
 6. Супровід в ДМС при отриманні рішення про виїзд на ПМП за кордон.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу отримання довідки про перебування на постійному консульському обліку та виїзду на постійне місце проживання за кордон достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм, Вайбер, Вотс ап) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ