Практика

Відстрочка від мобілізації для аспірантів за новим законом

Відстрочка від мобілізації для аспірантів за новим законом
Питання надання відстрочки для студентів та аспірантів денної або дуальної форми врегульоване ст.23 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. 11 квітня Верховна Рада України прийняла нову редакцію законопроекту №10449 відповідно до якої редакцію даного закону було дещо змінено.

Пропонується, що право на відстрочку від мобілізації будуть мати:
здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній у частині другій статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;
Відповідно до ч.2 ст.10 Закону “Про освіту” Рівнями освіти є:
 • дошкільна освіта;
 • початкова освіта;
 • базова середня освіта;
 • профільна середня освіта;
 • перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
 • другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
 • третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
 • фахова передвища освіта;
 • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
 • перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
 • другий (магістерський) рівень вищої освіти;
 • третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

Відповідно можна зробити висновок, що аспірантура відноситься до третього рівня вищої освіти. Тобто, аспіранти, які навчаються на денній або дуальній формі освіти (контрактники та бюджетники) закладів освіти отримають право на відстрочку. Навпаки право на відстрочку втратять особи, які здобувають другу або третю аспірантуру. Додатково право на відстрочку також мають докторанти та інтерни.
Важливо, що хоч ВРУ і ухвалила законопроект №10449 в другому читанні 11 квітня 2024 року Президент підписав даний законопроект 16 квітня 2024 року. Чинності він набуде через місяць з моменту опублікування після підписання закону главою держави.
Також нагадуємо, що документами, які підтверджують право на відстрочку є:
 1. Наказ про зарахування аспіранта на денну або дуальну форму навчання.
 2. Довідка з навчального закладу, про те що особа є аспірантом денної або дуальної форми.

З 18 травня 2024 року відповідно до нової Постанови КМУ №560 єдиним документом, який підтверджує право на відстрочку від мобілізації для аспірантів є довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Очікується, що такі довідки буде видавати навчальний заклад. В довідці наявні відомості про рівень здобуття освіти, номер наказу про зарахування.

Консультація адвоката з питань відстрочки

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно оформлення відстрочки від мобілізації на підставі навчання в аспірантурі ви можете проконсультуватись з профільними юристами та адвокатами юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти надають повний комплекс послуг стосовно оформлення відстрочки.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оформлення відстрочки. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ