Практика

Зняття з військового обліку при виїзді за кордон

Громадяни України при наявності іноземних документів (посвідка на постійне або тимчасове місце проживання або паспорт іншої держави) мають право оформити виїзд на постійне місце проживання за кордон. Чоловіки віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку також можуть скористатись даним правом, проте у звʼязку з військовим станом та оголошеною мобілізацією виникають проблеми у знятті з військового обліку.

Для чого потрібно зніматися з військового обліку при виїзді на постійне місце проживання за кордон?

Процедура оформлення виїзду на ПМП за кордон складається з кількох етапів.

1.В першу чергу потрібно отримати дозвіл з Міграційної служби. Для цього необхідно подати заяву до територіального відділення Міграційної служби за місцем реєстрації особи та долучити до заяви всі необхідні документи. Дозвіл на виїзд на ПМП видається протягом трьох місяців з моменту реєстрації заяви та діє шість місяців.
2.Знятися з військового обліку в ТЦК та СП. Дозвіл на виїзд на постійне місце проживання за кордон є підставою для зняття з військового обліку. Зніматися з військового обліку необхідно для того щоб зняти з реєстрації своє місце проживання в Україні. Для цього необхідно особисто зʼявитися до ТЦК та СП, в якому ви стоїте на військовому обліку, подати заяву про зняття з військового обліку та долучити до заяви дозвіл на виїзд разом з підставами для оформлення виїзду на ПМП (посвідка на постійне місце проживання або паспорт іншої держави). ТЦК та СП має видати довідку, в якій зазначає, що особу було знято з військового обліку по причині виїзду на постійне місце проживання за кордон, а також вилучити військовоʼобліковий документ.
3.Знятися з місця проживання в Україні. Для цього необхідно звернутися до ЦНАПу або органу місцевого самоврядування разом з паспортом громадянина України та предʼявити довідку з військкомату про зняття з військового обліку. Без довідки з ТЦК та СП про вилучення військово-облікових документів вам буде відмовлено у знятті з місця реєстрації проживання.
4.Отримати довідку органу державної фіскальної служби про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку.
5.Отримання штампа про виїзд на ПМП. Для цього необхідно подати до Міграційної служби довідку про зняття з місця реєстрації, довідку про зняття з військового обліку, довідку про сплату відсутність податкових зобов'язань для проставлення в паспорті штампа про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання.
Тобто зняття з військового обліку є обовʼязковим етапом виїзду на постійне місце проживання за кордон. Без такої довідки вам буде відмовлено у знятті з місця реєстрації та відповідно не вдасться перетнути кордон.

Чому ТЦК та СП відмовляють у знятті з військового обліку?

Часто виникає проблема, коли особи призовного віку для дотримання процедури виїзду на ПМП звертаються до військкомату для зняття з обліку отримують відмову. Це повʼязано з військовим станом та оголошенням мобілізації в країні. Тобто під час візиту до ТЦК та СП вас можуть призвати на військову службу та відправити на військово-лікарську комісію. Відмова пояснюється обмеженням виїзду за кордон для чоловіків призовного віку та обмеженням конституційних прав громадян на переміщення.

Що робити у випадку отримання відмови у знятті з військового обліку?

При отриманні відмови у знятті з обліку необхідно звертатися за допомогою до військового адвоката. В залежності від ситуації військовий адвокат може оскаржити відмову у знятті з військового обліку або повторно подати документи до військкомату з дотриманням всіх законних вимог.
Юридична компанія INSEININ займається комплексним вирішенням питань з військкоматом та перетину кордону. У випадку якщо вам потрібна консультація адвоката або допомога у знятті з військового обліку звертайтесь за телефонами або залишайте заявку у нас на сайті.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу зняття з військового обліку достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ