Практика

Багатодітний батько перетин кордону

Багатодітний батько перетин кордону
Багатодітним є батько, на утриманні та вихованні якого перебуває троє та більше дітей. В період дії військового стану військовозобовʼязаним чоловікам на утриманні яких перебуває троє та більше дітей віком до 18 років надано право на перетин кордону в період дії військового стану.
Для перетину кордону необхідно довести сам факт утримання дітей та надати документи, які це підтверджують.
Перетин кордону батьком, який має трьох та більше дітей в одному шлюбі
Якщо батько має трьох та більше неповнолітніх дітей від одного шлюбу, який не розірвано та проживає разом з ними перетнути державний кордон доволі просто. Для цього необхідно мати свідоцтва про народження всіх дітей або посвідчення батьків багатодітної родини.
Перетин кордону батьком, який має трьох та більше дітей від одного шлюбу, який розірвано
У випадку, якщо батько має трьох дітей від одного шлюбу, який розірвано необхідно надати докази утримання всіх неповнолітніх дітей. Підтверджуючими документами можуть бути судовий наказ про стягнення аліментів, довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по аліментах, нотаріальна заява дружини про відсутність претензій стосовно сплати утримання.
Перетин кордону батьком, який має дітей від кількох шлюбів
Якщо діти народження у кількох шлюбах для перетину кордону необхідно доводити утримання дітей, які не проживають фактично з батьком. По дітям, які проживають разом з батьком потрібно надавати свідоцтво про шлюб та свідоцтво про народження дітей. По іншим дітям необхідно подавати докази сплати аліментів та здійснення утримання.
Перетин кордону батьком, який утримує дітей, які біологічно йому не належать
У випадку, якщо чоловік проживає разом з дружиною, яка має дітей від попередніх шлюбів також можливий перетин кордону. У такому випадку необхідно звернутись до місцевого суду із заявою про встановлення факту, який має юридичне значення та долучити докази утримання таких дітей. За наявності підстав суд виносить рішення про встановлення факту утримання неповнолітніх дітей віком до 18 років.

Якщо такі діти проживають разом з подружжям тоді можливо звернутись до служби у справах дітей та отримати посвідчення батьків багатодітної родини, з яким також можливо перетинати кордон.
Важливо, що багатодітний батько не обовʼязково зобовʼязаний перетинати кордон разом з дітьми. Перетинати кордон можливо самостійно, за наявності документів, які підтверджують факт утримання таких неповнолітніх дітей.

Оскарження відмови в перетині кордону

Часто трапляються випадки коли прикордонники відмовляють в перетині кордону, аргументуючи це недостатністю документів, які надать право на перетин кордону в період військового стану. У такому випадку необхідно оскаржувати рішення про відмову у перетині державного кордону.
Скаргу на рішення про відмову в перетині кордону можливо подавати до:
  • Прикордонної служби України (строк розгляду 1 місяць);
  • до окружного адміністративного суду (строк розгляду 2 місяці).
Скаргу на рішення про відмову військовозобовʼязаний може подавати самостійно або через представника-адвоката. Детальніше стосовно процедури оскарження читати тут.

Допомога адвоката

Якщо у вас залишились питання стосовно перетину кордону багатодітним батьком ви можете звернутись за консультацією до адвокатів юридичної компанії INSEININ. У випадку, якщо вам потрібна допомога в оформленні документів, які дають правно на перетин кордону - ми також зможемо вам допомогти. Наші фахівці також займаються повним супроводом оскарження відмови у перетині державного кордону.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ