Практика

Довідка про обставини травми: хто видає та як отримати

Довідка про обставини травми
Військовослужбовці, які отримали травму, поранення, контузію мають право на отримання довідки про обставини отриманої травми травми. Цей документ є доволі важливим, адже він підтверджує участь у бойових діях та підтверджує причинний звʼязок травми.

Хто може отримати довідку про обставини травми?

Отримати дану довідку можуть військовослужбовці, які під час виконання бойового завдання або проходження військової служби отримати бойову травму, поранення або контузію. Довідка видається лише після завершеного курсу стаціонарного лікування та проведеного службового розслідування по факту поранення.

Як отримати довідку про обставини травми?

Довідка про обставини травми видається на підставі службового розслідування. Службове розслідування розпочинає командир військової частини своїм наказом. У випадку відсутності ініціативи по призначенні службового розслідування військовослужбовець може звернутись до командира з рапортом, в якому просить розпочати службове розслідування по факту отримання поранення. До даного рапорту можна долучити, які підтверджують травму (форма 100, виписка зі стаціонарного лікування, епікриз тощо). Службове розслідування триває протягом 1 місяця та може бути продовжено ще на 1 місяць.
В ході службового розслідування встановлюється наступні обставини:
  • де військовослужбовцем отримано поранення, травму, контузію;
  • за яких обставин отримано травму;
  • чи перебував військовослужбовець в засобах індивідуального захисту (шолом, бронежилет).
  • чи повʼязане травмування з кримінальним чи адміністративним правопорушенням;
  • чи отримана травма внаслідок вживання алкогольних напоїв;

Для чого потрібна довідка про обставини травми?

За результатами службового розслідування має бути складений акт службового розслідування, в якому детально вказані обставини отриманого поранення. На підставі акта службового розслідування видається довідка про обставини отримання травми.
Довідка про обставини травми
Довідка про обставини травми
Довідка про обставини травми підтверджує участь військовослужбовця у бойових діях та є підставою для отримання посвідчення учасника бойових дій (УБД). Також даний документ необхідний військово-лікарській комісії для складання довідки ВЛК з причинним звʼязком травми. Якщо в довідці вказано, що травма отримана в ході бойових дій при безпосередньому захисті Батьківщини - військовослужбовець має право на компенсацію по втраті працездатності та інвалідності.

Які проблеми можуть виникнути?

Часто виникає проблема, коли військовослужбовцям не видається довідка про обставини травми. В такому випадку необхідно самостійно або за допомогою військового адвоката подавати скаргу до вищестоящого органу військового управління (Оперативне командування, Командування сухопутних військ, Командування десантно-штурмових військ, Міністерство оборони України). У випадку, якщо скарга не вплинула на отримання довідки, то необхідно звернутися до адміністративного суду.

Допомога військового адвоката

Якщо вам потрібна допомога, консультація щодо оформлення довідки про обставини травми вам необхідно звернутись за допомогою до військового адвоката. Юристи юридичної компанії INSEININ допоможуть вам в процесі службового розслідування та отримання даної довідки. У випадку, якщо вам відмовляють в оформленні документів ми можемо подати скаргу та звернутись до суду.
Якщо ви бажаєте отримати консультацію адвоката стосовно довідки про обставини травми достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ