Практика

Хто має право на компенсацію за загиблого військового

Хто має право на компенсацію за загиблого військового
Одноразова грошова допомога (ОГД) у розмірі 15 млн грн призначається та виплачується у разі загибелі військовослужбовця Збройних Сил України під час дії воєнного стану, а також смерті осіб, які померли внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого на військовій службі в Збройних Силах України у період дії воєнного стану під час захисту Батьківщини, участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії.

Сімʼям загиблих військовослужбовців відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 82 лютого 2022 року No 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сімʼям під час дії воєнного стану" виплачується ОГД, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16' Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Тобто право на отримання компенсації за загибель військовослужбовця мають:
  • батьки;
  • один із подружжя, який не одружився вдруге;
  • діти, які не досягли повноліття;
  • утриманці загиблого (померлого);
Утриманцями вважаються члени сім’ї, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста (особу, звільнену з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення).
Але право на отримання ОГД НЕ мають громадяни Російської Федерації або Республіки Білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.
Для отримання компенсації необхідно звертатись із заявою про отримання ОГД до районного ТЦК та СП.

Чи можна відмовитись від отримання компенсації?

У разі відмови однієї або кількох осіб, які мають право на отримання ОГД, від її отримання або якщо зазначені особи протягом трьох років з дня виникнення у них такого права його не реалізували, її частки розподіляються між іншими особами, які мають право на ОГД. Відмова засвідчується відповідно Закону України "Про нотаріат" або міжнародних договорів, згода на обовʼязковість яких надана Верховною Радою України. Особам, які мають право на ОГД, виплата їх частки здійснюється незалежно від реалізації такого права іншими особами.
Проте особу неможливо позбавити права на отримання компенсації. Наприклад, якщо батько не піклувався про сина, не утримував та не займався вихованням - це не є підставою для позбавлення права на отримання компенсації.

Супровід військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ комплексно супроводжують справи призначення та виплати одноразової грошової допомоги. Ми надаємо як повний супровід “під ключ” так і допомагаємо в конкретних юридичних проблемах. Якщо вам відмовляють у праві на отримання ОГД ви також можете звернутись до спеціалістів нашої юридичної компанії.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері отримання одноразової грошової допомоги за загибель військовослужбовця. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ