Практика

Як дізнатись, за що ТЦК подав в розшук?

Як дізнатись, за що ТЦК подав в розшук?
Доволі часто до юридичної компанії INSEININ звертаються військовозобовʼязані, які перебувають в розшуку поліцією за поданням від районних ТЦК та СП. У разі, якщо у такий розшук чоловіка подано в електронному військово-обліковому документі наявна позначка "виявлені порушення правил військового обліку".

Формальною підставою для подання в розшук є порушення військовозобовʼязаним правил військового обліку або законодавства про мобілізацію та оборону. Інколи чоловіки не розуміють, по якій причині ТЦК подав у розшук, адже ніякі протиправні дії не вчинялись, повістки не надходили і так далі. В такому випадку можливо дізнатись офіційну причину подання в розшук для майбутнього оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідповідальності.

Як дізнатись причину подання в розшук ТЦК?

У випадку, якщо ТЦК та СП виявив, що військовозобовʼязаний вчинив одне з правопорушень, яке передбачене ст.201 або 210-1 КУпАП він вправі підготувати та направити до районного відділку Національної поліці зверення щодо доставлення громадян, які вчинили адміністративні правопорушення за статтею (статтями), до обласного, районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складення протоколів про адміністративні правопорушення. Таке звернення подається в електронній або письмовій формі.
У зверненні до органів поліції ТЦК зазначає інформацію, в чому саме полягає правопорушення, наприклад неявка за повісткою, ігнорування направлення на ВЛК, неуточнення військово-облікових даних. Тобто, органи поліції володіють інформацією стосовно причин здійснення адміністративного розшуку та затримання порушника.
Відповідно наразі існує 2 способи дізнатись причину розшуку:
-звернення до районного ТЦК, який подав у розшук;
-звернення до районного відділку Національної поліції.
Важливо, що військовозобовʼязані, які перебувають в розшуку можуть бути затримані та доставлені до районного ТЦК та СП з метою складення протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.
Зняття з розшуку відбувається шляхом повідомлення Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Таке повідомлення має містити прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), а також унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи. Таке повідомлення підписується начальником районного ТЦК та СП, який подавав звернення про розшук. Зняття з розшуку відбувається після складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення. У випадку відсутності складу адміністративного правопорушення, виноситься постанова про закриття провадження.