Наразі повістки можуть формуватись засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення. Такі повістки можуть надходити військовозобовʼязаним та резервістам засобами поштової кореспонденції. Доволі часто військовозобовʼязані, які знаходяться за кордоном отримують сповіщення, що повістка надійшла на поштове відділення в України. Тому потрібно детально розібратись, що робити в такому випадку та чи є такі повістки законними.
Чи можуть надсилатись повістки поштою, якщо військовозобовʼязаний знаходиться за кордоном?
Відповідно до п.34 Постанови КМУ №560 повістка, яка направлена засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.
Громадяни, які перебувають за кордоном також мали можливість уточнити дані через застосунок Резерв+ та вказати у графі фактичне місце проживання закордонну адресу. Якщо обовʼязок по уточненню даних не був виконаний, це свідчить про порушення правил військового обліку. Відповідно районний ТЦК не володіє інформацією про фактичне місце проживання військовозобʼязаних, а обовʼязок оновлювати дані стосовно фактичного проживання лежить на самому військовозобовʼязаному.
Ті, військовозобовʼязані, які не виконали вимогу по уточненню військово-облікових даних можуть очікувати повістку за адресою реєстрації місця проживання. Це саме стосується осіб, які фактично проживають за кордоном. Тобто, в законному порядку повістка може надійти на адресу реєстрації місця проживання для громадян, які проживають за кордоном та не уточнили військово-облікові дані у визначеному законом порядку.
У випадку, якщо військовозобовʼязаний не уточнював дані навіть перебуваючи за кордоном зобовʼязаний зʼявитись за повісткою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки протягом 48 годин після підпису повістки відповідним керівником. При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного з населеного пункту, що є адміністративним центром області, визначається протягом семи діб, а з інших населених пунктів - протягом десяти діб від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.
Відповідальність за неявку за повісткою поштою
Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки є:
- день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.
У випадку неявки за повісткою може наставати відповідальність, яка передбачена ст.210-1 КУпАП. На військовозобовʼязаного відповідно за порушення правил військового обліку у розмірі грошового штрафу у розмірі від 17 000 грн до 25 500 грн. Правопорушник може потрапити в розшук районним ТЦК та СП та під час перевірки військово-облікових документів може бути затриманим співробітниками поліції.
У випадку, якщо відсутній склад правопорушення або допущенні процесуальні помилки під час притягнення до відповідальності такий грошовий штраф можливо оскаржити.
Юридична допомога
Якщо ви потребуєте консультації або юридичної допомоги у сфері військового права, повісток, грошових штрафів, відстрочки, можете звернутись до юристів та адвокатів Юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці мають значний досвід у сфері мобілізації та відстрочки.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.
🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲