Практика

Направлення від ТЦК на проходження військово-лікарської комісії

В період дії воєнного стану певна категорія громадян підлягає медичному огляду військово-лікарською комісією заради встановлення ступеня придатності до військової служби та подальшої мобілізації. В даній статті розберемось стосовно того, хто може давати направлення на проходження ВЛК та яким чином відбувається ця процедура.

В першу чергу варто зазначити, що направленню на проходження ВЛК підлягають громадяни, які перебувають на обліку військовозобовʼязаних та підлягають мобілізації на військову службу. Особи, які перебувають на обліку призовників або мають відстрочку від мобілізації не можуть направлятись на проходження медичного огляду. Детальніше стосовно категорії громадян, які не підлягають медичному переогляду читати тут.

Резервістам та військовозобов’язаним, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, за рішенням керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки видається направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.. При цьому особам віком до 45 років видається направлення щодо визначення їх придатності до проходження військової служби у десантно-штурмових військах, силах спеціальних операцій, морській піхоті.

Направлення реєструється в журналі реєстрації направлень на військово-лікарську комісію за формою згідно з додатком 12 та видається резервісту та військовозобов’язаному під особистий підпис.
Під час вручення направлення резервістам та військовозобов’язаним під особистий підпис доводяться вимоги законодавства щодо відповідальності громадян за ухилення від військової служби під час мобілізації, у тому числі за ухилення від проходження медичного огляду за направленням районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, та строк завершення медичного огляду.

Кожному військовозобовʼязаному для проходження ВЛК видається карта обстеження та медичного огляду з переліком лікарів та обстежень, які потрібно пройти.

Кожний військовозобов’язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей.

Кожний з лікарів проставляє у картці висновок про ступінь придатності, на основі цих даних голова ВЛК ставить єдиний висновок про ступінь придатності до військової служби.

Чи можна відмовитись від проходження ВЛК?

Чоловіки, які не підлягають медичному переогляду мають право відмовитись від проходження військово-лікарської комісії на законних підставах. Військовозобовʼязані ж категорії громадян, які не мають підстав для відстрочки від мобілізації мають обовʼязок проходити медичний огляд щорічно в період воєнного стану. Тому відмовитись така категорія осіб від визначення ступеню придатності до військової служби не має можливості на законних підставах.

У випадку, якщо відмова все таки відбулась районний ТЦК та СП може в письмовому форматі зафіксувати факт відмови: вимагати письмові пояснення від військовозобовʼязаного або скласти акт про відмову від проходження ВЛК. Такі матеріали підтверджують вчинення особою адміністративного правопорушення, яке передбачене ст.210 КУпАП - порушення правил військового обліку.

Допомога адвоката з питань ВЛК

У випадку, якщо у вас залишились додаткові питання стосовно направлення на проходження військово-лікарської комісії ви можете звернутись за консультацією до профільних юристів та адвокатів юридичної компнанії INSEININ.

Якщо ви стикаєтеся з питаннями щодо точного визначення вашого ступеня придатності до військової служби та бажаєте отримати професійну консультацію та допомогу у встановленні ступеня придатності за новими вимога, ви можете звернутися до адвоката з медичного права. Також наші фахівці здійснюють повний супровід процедури оскарження рішення військово-лікарської комісії.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері проходження ВЛК. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-06-27 16:06