Практика

Супровід адвоката в районному ТЦК та СП

Супровід адвоката в районному ТЦК та СП
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) це органи військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства.
Громадянам доводиться все частіше звертатись до районних ТЦК та СП за адміністративними послугами, які вони надають. Це можуть бути послуги постановки, зняття, виключення з військового обліку; отримання відстрочки від мобілізації; проходження військово-лікарської комісії (ВЛК); оформлення військово-обілкових документів тощо. У звʼязку з порушенням прав, які все частіше відбувають в ТЦК та СП доводиться звертатись до військового адвоката, який здійснює супровід при взаємодії з даними структурами.
Супровід оформлення відстрочки від мобілізації
В період дії військового стану військовозобовʼязані, які мають право на відстрочку від призову на військову службу відповідно до ст.23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" можуть реалізувати це право шляхом звернення до районного ТЦК та СП із заявою про надання відстрочки та документами, які підтверджують таке право. Військовий адвокат здійснює підготовку документів та заяви на отримання відстрочки. Також адвокат надає супровід у вигляді надсилання таких документів до ТЦК та СП або здійснює фізичний супровід для отримання відстрочки. У випадку відмови у наданні відстрочки ми здійснюємо повний супровід процедури оскарження такої відмови.
Супровід проходження та оскарження військово-лікарської комісії
Військовозобовʼязані повинні під час мобілізації та уточнення військово-облікових даних проходити військово-лікарську комісію в районних ТЦК та СП. Проте під час цієї процедури виникає доволі багато порушень у вигляді необʼєктивності лікарів, які визначають ступінь придатності до військової служби. Військовий адвокат здійснює дослідження медичних документів та визначає на основі критерії ступінь придатності, який відповідає стану здоровʼя. У випадку наявності підстав ми надаємо повний супровід оскарження висновку ВЛК.
Супровід зняття та виключення з військового обліку
Ст.37 Закону "Про військовий обовʼязок та військову службу" передбачає перелік підстав для зняття та виключення з військового обліку. Наприклад підставами зняття є вибуття для проживання в іншу місцевість, вибуття за межі України більше ніж на 3 місяці тощо. Підставами виключення є наявність висновку ВЛК про непридатність до військової служби, досягнення граничного віку перебування в запасі, засудження до позбавлення волі за тяжкою або особливо тяжкою статтею. Важливо, що процедура зняття та виключення з військового обліку відбувається за особистої присутності особи. Військовий адвокат може здійснювати як підготовку процесуальних документів, так і фізичний супровід зняття або виключення з військового обліку.
Супровід оскарження рішень, дій та бездіяльності районного ТЦК та СП
Все частіше районній ТЦК та СП здійснюють порушення прав військовозобовʼязаних та призовників. Наприклад відмовляють у наданні відстрочки, здійснюють незаконну мобілізацію, вімовляють у знятті або виключенні з військового обліку. В таких випадках військовий адвокат здійснює оскарження незаконних дій даного органу та відновлює права потерпілих в судовому або адміністративному порядку.

Як звʼязатись з військовим адвокатом

Якщо ви маєте питання до військового адвоката стосовно супроводу в районному ТЦК та СП або бажаєте отримати окремі послуги ви можете звернутись до спеціалістів юридичної компанії INSEININ за вказаними контактами.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері мобілізації та взаємодії з районними ТЦК та СП. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ