Практика

Виконавче провадження за несплату штрафу від ТЦК

Виконавче провадження за несплату штрафу від ТЦК
Наразі районні ТЦК та СП масово сповіщають військовозобовʼязаних громадян про необхідність виконання військового обовʼязку та оновлення військово-облікових даних шляхом особистого вручення повісток або їхнього надсилання поштою. У разі ігнорування таких повісток та неявки до районного ТЦК та СП, порушників може чекати адміністративне провадження по притягненню до відповідальності. За вчинення таких протиправних дій передбачена відповідальність у вигляді грошового штрафу у розмірі від 17 000 до 25 500 грн.
Накладення штрафу відбувається шляхом винесення постанови, яка є виконавчим документом, військовозобовʼязаному. Законодавством передбачено, що такий грошовий штраф повинен бути сплачений у строк до 15 днів з моменту отримання постанови. У випадку, якщо правопорушник ігнорує такий штраф, районний ТЦК та СП може виступати у ролі стягувача та примусового стягувати грошові кошти через Державну виконавчу службу.
Виконавче провадження за несплату штрафу, накладеного територіальним центром комплектування (ТЦК), може відбуватись на підставі рішення районного ТЦК та СП або суду. Таке провадження ініціюється виконавчою службою після того, як рішення про штраф набуває чинності, а порушник не сплатив його у встановлений законом термін.
Етапи виконавчого провадження:
1.Відкриття провадження. Виконавча служба отримує постанову про накладення штрафу та, за її відсутності добровільної сплати, відкриває виконавче провадження. Районний ТЦК та СП після отримання отримання постанови пред’являє до примусового виконання даний документ разом із заявою про примусове виконання рішення, виконавцю за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження
2.Повідомлення боржника. Виконавча служба надсилає боржнику постанову про відкриття виконавчого провадження. Боржнику надається строк для добровільного виконання рішення. Копії постанов про відкриття виконавчого провадження доводяться виконавцем до відома сторін рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
3.Примусове стягнення. Якщо боржник не сплачує штраф добровільно, виконавець має право застосувати заходи примусового виконання, такі як:
  • арешт майна боржника;
  • стягнення коштів з банківських рахунків;
  • накладення арешту на зарплату або інші доходи;
  • обмеження виїзду за кордон (за наявності великих боргів або інших порушень).
4.Витрати на виконавче провадження: До основної суми штрафу додаються витрати, пов'язані з виконавчим провадженням (виконавчий збір та витрати на проведення дій виконавця).

Якщо вважаєте, що штраф або саме виконавче провадження накладене незаконно, можна оскаржити рішення в суді або подати скаргу до виконавчої служби.

Юридична підтримка

Якщо у вас виникли проблеми та питання стосовно отримання повістки поштою, накладення штрафу та виконавчих проваджень, ви можете звернутись за консультацією або допомогою до юристів юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці мають значний досвід у сфері мобілізації та військового права та зможуть вам допомогти на будь якому етапі справи.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку та оскарження штрафу від ТЦК та СП. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ