Практика

Як стати на військовий облік в ТЦК та СП

Як стати на військовий облік в ТЦК та СП
В Україні на військовому обліку повинні перебувати всі чоловіки у віців від 17 до 60 років та деякі категорії жінок. Військовий облік поділяється на облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів та ведення у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідних підрозділах розвідувальних органів України.
На військовому обліку не перебувають особи:
  1. Які призвані чи прийняті на військову службу або навчання у закладах фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти.
  2. Які направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру.
  3. Виключені з військового обліку за станом здоровʼя або за іншими підставами, які передбачені ч.6 ст.37 Закону “Про військовий обовʼязок та військову службу”.
Всі решта чоловіків у віці від 17 до 60 років повинні обовʼязково перебувати на військовому обліку, мати військово-обліковий документ та дані в Єдиному державному реєстрі військовозобовʼязаних, призовників та резервістів про перебування на обліку. Даний обовʼязок стосується чоловіків, які були зняті з військового обліку на підставі наказ МОУ №342, наказу МОУ №684 або за іншими рішеннями Міністерства Оборони України.

Процедура взяття на військовий облік в ТЦК та СП

Взяття на військовий облік відбувається на підставі Закону “Про військовий обовʼязок та військову службу” та постанови КМУ №1487. Чоловіки, яким виповнилося 17 років зобовʼязані стати на облік призовників.

Взяття на облік призовників відбувається щороку з 01 січня до 31 липня одним з таких способів:
  • проходження електронної ідентифікації та уточнення своїх персональних даних засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
  • особистого прибуття до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з поданням необхідних документів, перелік яких установлюється Міністерством оборони України.
Чоловіки, віком від 17 до 25 років, які вчасно не стали на військовий облік, можуть стати на військовий обліку тільки шляхом особистого прибуття до районного ТЦК та СП. Тобто, дистанційно на військовий облік можуть стати тільки чоловіки, яким виповнюється 17 років.

Взяття на військовий облік військовозобовʼязаних (чоловіки віком від 25 до 60 років відбувається тільки за особистого прибуття до районного ТЦК та СП за місцем реєстрації місця проживання або фактичного проживання на території України.
Військовозобовʼязані не мають права стати на військовий облік дистанційно, навіть перебуваючи за кордоном.

Взяття на військовий облік військовозобовʼязаних включає наступні етапи:
  1. Особисте прибуття військовозобовʼязаного до районного ТЦК та СП.
  2. Отримання направлення та проходження ВЛК.
  3. Встановлення ступеню придатності до військової служби.
  4. Отримання військово-облікового документа.
  5. Внесення даних в реєстр військовозобовʼязаних.

За результатами даної процедури військовозобовʼязані отримують письмовий військово-обліковий документ з печаткою про взяття на військовий облік та електронний документ у формі QR-коду через мобільний застосунок Резерв+.

Наслідки не перебування на військовому обліку

Чоловіки, які не перебувають на військовому обліку вчиняють адміністративне правопорушення, яке передбачене ст.210-1 КУпАП. Відповідно такі порушники можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності та подані в розшук. Чоловіки, які не на обліку не мають електронного документа в Резерв+.

Наслідками відсутності військово-облікового документа є неможливість:
  • отримати консульські послуги в тому числі оформити закордонний паспорт, перебуваючи за кордоном;
  • оформити право на відстрочку онлайн або особисто в ТЦК та СП;
  • працевлаштуватись на роботі;
  • вступити на навчання в українському вищому навчальному закладі;
  • отримати групу інвалідності;
  • отримати бронювання за підприємством;
  • перетинати державний кордон в період воєнного стану.

Військовозобовʼязані чоловіки, які не перебувають на обліку можуть бути затримані працівниками поліції та доставленні до найближчого районного ТЦК та СП для складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення та взяття на військовий облік.

Юридична допомога

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно військового обліку, отримання отримання військово-облікового документа, оформлення відстрочки або проходження ВЛК, ви можете звернутись за консультацією або допомогою до юристів юридичної компанії INSEININ.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲